Олексій Кучер затвердив Стратегію ДРС та прозвітував про результати 100 днів на посаді
Колектив Державної регуляторної служби України добре попрацював та сформував Стратегію, у якій визначено візію, місію, стратегічні завдання Служби й задачі на короткострокову та довгострокову перспективу.
Про це Голова ДРС Олексій Кучер заявив журналістам та підприємцям з усієї України під час звіту про результати перших 100 днів роботи на чолі Служби, який відбувся у вівторок, 27 квітня.
«Я сьогодні підписав і ми вже оприлюднили на сайті нову стратегію Служби. Це комплексний документ для довгострокового планування діяльності Служби, у якому визначені як актуальні завдання на короткостроковий період, так і курс на довгострокову перспективу – наша візія, місія, мета та стратегічні цілі», – заявив Олексій Кучер та подякував колективу Служби за проведену роботу.
Під час звіту Голова ДРС коротко окреслив основні здобутки Служби за різними сферами повноважень та запропонував детальніше ознайомитися з результатами роботи у презентації, оприлюдненій на сайті.
«Щоб детально розповісти про все, що було зроблено, потрібно декілька годин. Усе відображено у нашій презентації, і я б хотів присвятити більше часу спілкуванню з представниками підприємницької громадськості, які найбільше зацікавлені у співпраці з ДРС в регіонах», – сказав Голова ДРС та відзначив, що багато чого цього року було зроблено вперше в історії Служби.
За словами Олексія Кучера, за ці 100 днів Служба стала відкритішою та зробила діяльність органів влади прозорішою та передбачуваною для бізнесу.
«Ми вперше почали розміщувати на Порталі відкритих даних інформацію про всі проекти регуляторних актів органів влади усіх рівнів, які надходять в ДРС на погодження. Також ми провели моніторинг органів місцевого самоврядування щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність. Ми побачили, що понад 60% ОМС не публікували таку інформацію», – повідомив Олексій Кучер.
Разом з тим Голова ДРС відзначив, що представники Служби в регіонах постійно моніторять публічну діяльність місцевих рад і вже є певні зрушення в бік покращення – щодня все більше ОМС створюють свої офіційні вебсторінки, на яких публікують плани, проекти та чинні регуляторні акти.
Олексій Кучер також нагадав, що ДРС посилила заходи нагляду (контролю) та збільшила кількість перевірок контролюючих органів – у другому кварталі заплановано проведення 93 перевірок, що в 9 разів більше за попередній квартал.
Особливо Голова ДРС відзначив напрацювання щодо реформування дозвільної системи для спрощення умов ведення господарської діяльності для бізнесу.
«Ми виявили, що підлягають скасуванню 19 неефективних дозволів, ще 6 дозволів можливо перевести на декларативний принцип. Направили до відповідальних міністерств та відомств пропозиції щодо скасування цих зайвих та неактуальних дозвільних документів», – сказав Олексій Кучер.
Він також повідомив, що Службою були підготовлені пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо дозвільної системи у сфері господарської діяльності та спрощення доступу на ринки» (реєстр. № 4219 від 15.10.2020), метою якого є спрощення умов ведення господарської діяльності для бізнесу в Україні.
Наостанок Голова ДРС запевнив, що Служба здатна виконувати завдання Президента України з дерегуляції для підвищення місця України рейтингу Doing Business та спроможна захищати підприємців від безконтрольного прийняття органами влади економічно недоцільних та неефективних регулювань.
«Це те, чого ми прагнемо, коли просимо повернути Службі втрачені повноваження з координації урядового Плану дерегуляції для ефективного виконання своїх функцій і завдань», – сказав Олексій Кучер, а також закликав представників ЗМІ та громадськості підтримати Службу на цьому шляху.
Відео звіту можна переглянути за посиланням.