Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/oprylyudnennya-regulyatornyh-vidkrytyh-danyh-vtilennya-pryntsypu-prozorosti-ta-vrahuvannya-gromadskoyi-dumky-u-chasy-strimkoyi-tsyfrovizatsiyi/

Оприлюднення регуляторних відкритих даних – втілення принципу прозорості та врахування громадської думки у часи стрімкої цифровізації

19.11.2019

12Про це йшлося під час тренінгу «Як підвищити ефективність регуляторної політики за допомогою відкритих даних?» для спеціалістів державних органів та органів місцевого самоврядування, які відповідають за оприлюднення відкритих даних та реалізацію регуляторної політики, який відбувся 19 листопада 2019 року в Запоріжжі.

Запорізьких посадовців закликали підтримати тренд цифровізації регуляторної політики та оприлюднити регуляторні відкриті дані. Так, розпорядникам рекомендували визначити послідовність розміщення регуляторних відкритих наборів даних на https://data.gov.ua та відповідальну особу за оприлюднення регуляторних наборів даних, а також визначити реєстр наборів даних, що перебуває у володінні розпорядника із зазначенням, періодичності оновлення наборів даних.

14«Як для місцевого бізнесу, так і для зовнішніх інвесторів важливо мати змогу швидко знайти і ознайомитися з місцевими регулюваннями. Підходи відкритих даних дуже допомагають у цьому. Важливо відстежувати зміни в регулюванні бізнесу на місцевому рівні, оцінювати бізнес-середовище для започаткування і ведення  бізнесу. Також, в окремих випадках, використання відкритих даних дає змогу уникнути прийняття недолугих регулювань», – зазначив керівник напряму з покращення бізнесу-клімату Програми USAID КЕУ Любомир Чорній.

9Учасники тренінгу дізналися про вплив відкритих даних на місцевий бізнес-клімат. Крім того, представники органів влади та місцевого самоврядування Чернігівщини мали можливість отримати відповіді на питання, що найчастіше виникають при оприлюдненні регуляторних відкритих даних розпорядниками.

Експерт з відкритих даних та регуляторної політики Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», керівник проекту «Регуляторна мапа України» Олександр Пліва розповів про проект «Регуляторна мапа України» завдяки якому використання регуляторних відкритих даних дозволить автоматизувати процеси моніторингу регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування і з мінімальними витратами ресурсів встановити регуляторний нагляд, забезпечити взаємодію заінтересованих сторін та сприяти зменшенню адміністративного навантаження на бізнес, а також корупційних проявів.

2«Навіть під час оприлюднення інформації про регуляторну діяльність у форматі відкритих даних відповідно до вимог законодавства часто виявляються рішення, які не є ефективними або взагалі втратили сенс. Краще залучення підприємців і громадськості до напрацювання змін чи запровадження нових регулювань, швидке опрацювання інформації про них Державною регуляторною службою України – ось основні завдання які дозволяє вирішити цифровізація цих процесів», – додав він.

Нагадаємо, на виконання вимог постанови КМУ від 21.10.2015 № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», на сайті ДРС розміщені Рекомендації для формування та оприлюднення відкритих регуляторних даних. Їх можна знайти, натиснувши на жовтий банер «РЕГУЛЯТОРНІ ВІДКРИТІ ДАНІ» в правому нижньому куті головної сторінки відомства. Рекомендації дають регуляторним органам прості та зрозумілі інструкції щодо оприлюднення наборів на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.
Так, у розділі «Корисні ресурси» розпорядники інформації мають змогу знайти гіперпосилання на  Онлайн-сервіс для формування стандартизованих наборів даних від проекту «Регуляторна мапа України». Для зручності розпорядників додана детальна відеоінструкція формування набору з допомогою онлайн-сервісу і його завантаження на  Єдиний державний веб-портал відкритих даних. У разі, якщо питання виникають на етапі реєстрації або розміщення наборів відкритих даних безпосередньо на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, спеціально для розпорядників інформації в розділі «ІНФОХАБ» Порталу розміщено методичні рекомендації та повна Інструкція розпорядника інформації Єдиного державного веб-порталу відкритих даних. З питаннями щодо здійснення регуляторної діяльності місцевими органами влади, формування та оприлюднення наборів відкритих регуляторних даних розпорядники можуть звертатися до Секторів ДРС у областях України.

Захід організований Державною регуляторною службою України, Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Запорізькою обласною державною адміністрацією.

Натисніть для друку