Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/pidpryyemtsi-dnipropetrovshhyny-vchylysya-zastosovuvaty-normy-regulyatornogo-zakonodavstva/
6 листопада, у рамках візиту Голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної на Дніпропетровщину, відбувся семінар для представників бізнес-об’єднань та асоціацій щодо практичного застосування норм регуляторного законодавства та законодавства з питань державного нагляду (контролю) для забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання.
Раніше Державною регуляторною службою України було проаналізовано рівень дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог Методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного актав частині проведення М-тесту, як інструменту вимірювання впливу регулювання на малий бізнес.
За результатами аналізу встановлено, що переважна більшість проектів регуляторних актів місцевого рівня потребували проведення М-тесту, а саме 56 проектів з 58, що складає 96 відсотків. Практика засвідчила, що проекти регуляторних актів, які уповноважені розробляти місцеві органи виконавчої влади, поширюються здебільшого на малий бізнес на відповідній території.
При цьому, розробниками здійснено М-тест при підготовці АРВ до 39 з них, що складає 70 відсотків від кількості проектів, що потребували М-Тесту. На місцевому рівні цей показник суттєво більший, ніж для центральних органів виконавчої влади.
Місцеві органи виконавчої влади 8 регіонів (Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Тернопільської, Чернігівської областей та м. Києва) з 25 здійснили М-тест при підготовці АРВ до всіх проектів регуляторних актів, дія яких поширювалась на малий бізнес.
Крім того, розрахунком М-тесту супроводжувались 91 відсотків АРВ, підготовлених регуляторними органами Полтавської області.
Натомість місцеві органи виконавчої влади 5 регіонів (Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Рівненської та Хмельницької областей) взагалі не провели М-тест до проектів, які потребували його здійснення.
Нагадаємо, що проведення М-тесту – це вимога постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1151.
Поряд з цим, порахувати свої витрати на регулювання, які запроваджують місцеві органи влади, можуть і самі представники бізнесу, бізнес-асоціації та об’єднання підприємців. Розмовляючи однією професійною мовою із представниками органів місцевого самоврядування, вони фахово, апелюючи до розрахунків та економічного аналізу, зможуть довести обтяжливість для їхнього бізнесу певних рішень, запропонованих місцевою владою.
«Якісна регуляторна політика має починатися з діалогу. Семінар має навчити бізнес-асоціації та об’єднання говорити з владою однією професійною мовою», – зазначила Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.
Фахівці Державної регуляторної служби України та експерти Центру комерційного права навчали учасників семінару за допомогою онлайн-інструментів визначати рівень адміністративного навантаження на бізнес, оцінювати вплив регуляторних актів на конкуренцію. Розповіли й про напрямки регуляторної політики в Україні, кроки Уряду щодо поліпшення бізнес-клімату та спрощення ведення бізнесу.
«Підприємці мали можливість опанувати методику М-тесту. Він дозволяє оцінити витрати, які матиме бізнесмен після введення того чи іншого регулювання. Це буде корисно як підприємцям області, так і всієї України», – зазначила начальник відділу з питань регуляторної політики департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА Наталя Олексієнко.
Крім того, підприємцям розповіли про застосування законодавства у сфері державного нагляду та контролю та про те, як захищати свої права під час перевірок.
Захід організований Державною регуляторною службою України спільно з Центром комерційного права за фінансової підтримки USAID.