Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/predstavnyky-drs-moz-derzhliksluzhby-ta-natspolitsiyi-obgovoryly-pytannya-borotby-z-nezakonnym-obigom-narkovmisnyh-preparativ/

Представники ДРС, МОЗ, Держлікслужби та Нацполіції обговорили питання боротьби з незаконним обігом нарковмісних препаратів

04.06.2021

При Державній регуляторній службі України буде утворено міжвідомчу робочу групу з підготовки пропозицій з посилення здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства ліцензіатами, що здійснюють господарську діяльність з медичної практики та діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

2Про це домовилися представники ДРС, МОЗ, Держлікслужби та Нацполіції України під час робочої наради щодо протидії неконтрольованому обігу рецептурних форм суворої звітності (Ф-3) та незаконній торгівлі медичним препаратом «МЕТАДОН», яка відбулася у четвер, 3 червня, у приміщенні Служби.

На засіданні розглядалося питання проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання, які порушують ліцензійні умови під час провадження господарської діяльності у сфері наркологія.

Відповідно до Закону про ліцензування, позапланова перевірка додержання ліцензіатами ліцензійних умов проводиться на підставах наявності загрози життю та здоров’ю людей, що безпосередньо пов’язана з провадженням ліцензіатом виду господарської діяльності.

«Чужих дітей не буває, і кожен має усвідомлювати, що наркозалежність — це велика біда та загроза національній безпеці України у сфері охорони здоров’я. За даними Нацполіції, деякі недобросовісні «лікарі» масово торгують цими рецептами заради наживи, а не для лікування хворих», – заявив Голова ДРС Олексій Кучер та зазначив, що це неприпустимо.

За словами Голови ДРС, держава має суворо контролювати обіг нарковмісних речовин в аптечній мережі — хто, скільки та кому продає ліки за призначенням.

За даними Департаменту боротьби з наркозлочинністю Національної поліції України, деякі приватні заклади охорони здоров’я та недобросовісні ліцензіати масово призначають нарковмісні медичні препарати без відповідних медичних показань, чим можуть спричинити тяжкі наслідки для здоров’я громадян і несуть загрозу національній безпеці держави у сфері охорони здоров’я.

Так, у період з 2018 до 2020 року обсяг виписаних в Україні рецептів Ф-3 збільшився на 315% – до понад 570 тисяч бланків суворої звітності. Також цього року працівниками правоохоронних органів фіксувалися факти «наркотуризму», коли особи організовано приїжджають до великих міст, де відбувається неконтрольована виписка рецептів на «МЕТАДОН».

Натисніть для друку