Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/predstavnyky-drs-vzyaly-uchast-ekspertnomu-obgovorenni-zagubleni-v-parlamenti-initsiatyvy-na-yaki-chekaye-biznes-2/

Представники ДРС взяли участь експертному обговоренні «ЗАГУБЛЕНІ» В ПАРЛАМЕНТІ – ІНІЦІАТИВИ, НА ЯКІ ЧЕКАЄ БІЗНЕС»

04.02.2020

13 лютого в  УКМЦ відбулося експертне обговорення «ЗАГУБЛЕНІ» В ПАРЛАМЕНТІ – ІНІЦІАТИВИ, НА ЯКІ ЧЕКАЄ БІЗНЕС». Під час заходу експерти Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Центру громадської експертизи (ЦГЕ) презентували новий проєкт «RE:UPDATE. Регуляторне оновлення». Його мета – прискорити прийняття потрібних для бізнесу законів, проєкти яких були розроблені під час роботи попередніх скликань Верховної Ради України і «застрягли» на різних етапах розгляду.

Любомир Чорній, керівник напряму з покращення бізнес-клімату Програми USAID «Конкурентоспроможна економікa України» на початку заходу відзначив: «За останні шість років в парламенті було зареєстровано майже 3000 законопроєктів економічного спрямування. Частина із них містить хороші ідеї і добре опрацьована, а їх прийняття було б корисним для бізнесу. Дуже важливо не втратити ці напрацювання і не забути про них. Саме тому наша програма вирішила підтримати ініціативу з опрацювання і повторної реєстрації тих законопроєктів, які можуть справити найбільший вплив на покращення бізнес-клімату в Україні».

19Фахівці ЦГЕ здійснили скринінг законопроєктів економічного спрямування, зареєстрованих у Верховні Раді України впродовж 2014–2019 років. «Законодавчі ініціативи розглядалися з точки зору потенційного масштабу регулювання, галузей економіки, можливого впливу на бізнес-клімат. За результатами скринінгу всі закопнороєкти розділено на ті, що можуть мати позитивний та негативний вплив на розвиток бізнесу. Для подальшого опрацювання відібрано близько 200 законопроєктів», – зазначила Наталія Балдич, експертка ЦГЕ.

У ході дискусії експерти визначили пріоритетні законодавчі ініціативи, які варто доопрацювати і просувати надалі в інтересах розвитку малого та середнього бізнесу.

«В частині, яка стосується цифровізації держави та послуг для бізнесу, багато що вже зроблено. Однак, ще більше попереду – гармонізація українського законодавства з Європейським кодексом електронних комунікацій, законодавче врегулювання електронних довірчих підписів та багатьох інших цифрових інструментів, подолання цифрової нерівності, робота з публічними політиками у сфері кібербезпеки», – відзначив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації України.

7На думку Ярослава Железняка, першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політик, одним із пріоритетних напрямів податкових змін є забезпечення більш легкого та ефективного адміністрування податків та податкового обліку для підприємців. «У лютому очікується подальше вдосконалення електронного кабінету платника податків, аби взаємодіяти з податковою справді можна було зі смартфону. Крім того, готуються довгоочікувані зміни для ФОПів – скасування обов’язкової паперової книги обліку для “спрощенців” – неплатників ПДВ та можливість вести облік у будь-якій зручній формі для інших категорій. Нарешті ФОПам не доведеться більше робити вигляд, що вони ведуть ці паперові книги щоденно, а державі – що вона їх контролює», – додав народний обранець.

«Україна готова створити режим максимального сприяння як для вітчизняних, так і для іноземних інвесторів. Вперше за всі роки незалежності ми будуємо справедливі і рівні правила гри для всіх, діджиталізуємо процеси, втілюємо прогресивні реформи та сх5валюємо життєво важливі закони. Президент вже зробив інвесторам конкретні пропозиції, а прем’єр – підписав конкретні документи про співпрацю. Україна має все, щоб стати стабільним та передбачуваним ринком зі значними можливостями для розширення бізнесу», – заявила Олена Шуляк, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Людмила Буймістер, голова Підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, зазначила: «Забезпечення послідовності та безперервності державної політики – основна інституційна задача усіх органів влади та запорука успішної імплементації реформ. Водночас нам потрібно забезпечити 11сприятливі умови для розвитку малого і середнього бізнесу та впровадження інновацій, здійснити конкуренційно-антимонопольну реформу, впорядкувати роботу енергетичного сектору».

Підбиваючи підсумки заходу, Любомир Чорній зазначив: «Отже, експерти визначили пріоритетні законодавчі ініціативи, на які чекає бізнес. Серед них – законопроєкти, спрямовані на продовження цифровізації відносин держави і бізнесу; спрощення у сфері податкового адміністрування; стимулювання виробничої сфери, інновацій та міжнародної торгівлі; спрощення умов для започаткування і розвитку мікробізнесу».

Нагадаємо, реалізація проєкту «RE:UPDATE. Регуляторне оновлення» здійснюється Центром громадської експертизи (ЦГЕ) за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ).

 

Натисніть для друку