Представники ДРС взяли участь у засіданні Комітету регуляторної політики Організації економічного співробітництва та розвитку
Днями у Парижі відбулося 17-е засідання Комітету регуляторної політики Організації економічного співробітництва та розвитку, в якому взяли участь представники Державної регуляторної служби України: заступник Голови Олег Мірошніченко, начальник відділу міжнародного співробітництва та протоколу Жанна Скорик, начальник відділу методичного забезпечення реалізації регуляторної політики Олена Кричевська.
«Поглиблення співробітництва з ОЕСР відкриває для України широкі можливості для зміцнення співпраці з країнами-членами Організації, участі у різних міжнародних заходах для обміну досвідом та вироблення рекоменд ацій для забезпечення економічного зростання, а участь у роботі Комітету з питань регуляторної політики ОЕСР, зокрема, є одним з основних аспектів отримання важливого міжнародного досвіду розвинених країн для реалізації ефективної регуляторної політики», – прокоментувала візит до Французької Республіки представників ДРС Голова Служби Ксенія Ляпіна.
Делегати взяли участь обговоренні питань щодо регуляторного контролю та ефективного перегляду регулювань, а також обговорили остаточну версію проекту інструментарію для регуляторного правозастосування та проведення перевірок, підготовленого Секретаріатом ОЕСР.
Під час другого дня засідання Комітету з регуляторної політики OECD цікаву доповідь презентували представники Словенії. Методологія АРВ у них подібна до нашої – cost-benefit analysis, SME-test. Вони роблять акцент на існуванні проблеми, що потребує регулювання. Не зміг довести, що проблема існує – не регулюй.
Протягом року завдяки постійному політичному діалогу зі співробітниками секретаріату ОЕСР Державна регуляторна служба України мала змогу переглянути, переоцінити та переосмислити різні регуляторні питання в Україні.
Наразі триває процес реформування сфери державного нагляду та контролю в Україні. На законодавчому рівні створено умови для оптимізації роботи контрольно-наглядових органів, лібералізації державного нагляду; дію Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» поширено на ряд органів влади.
Була створена Рада з питань державного нагляду (контролю) при ДРС. Ця Рада розглядає клопотання про позапланову діяльність державних контролюючих органів відносно суб’єктів господарської діяльності.
ДРС також має повноваження складати звіти про адміністративні правопорушення для посадових осіб державних органів, якщо вони порушують законодавство про ліцензування та дозвільну систему.
Варто врахувати, що Інструментарій щодо принципів кращої практики ОЕСР із регуляторного правозастосування та проведення перевірок, який був представлений під час 16-го засідання КРП та який активно обговорювали на засіданні цього року, може стати корисним інструментом для оцінки системи державного нагляду та контролю в Україні.
Більш того, ДРС як спеціальний уповноважений орган державної влади у сфері державного нагляду та контролю в Україні дуже зацікавлена у оцінці нашої системи правозастосування та проведення перевірок, яка здійснюється ОЕСР за допомогою Інструментарію.
Також ДРС відповідальна за поглиблення співпраці з Комітетом з питань регуляторної політики ОЕСР у сфері регуляторного вдосконалення національного законодавства відповідно до найкращих міжнародних практик та рекомендацій ОЕСР, що передбачено Планом заходів з реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та ОЕСР.
Нагадаємо, засідання Комітету – найбільша дискусійна платформа в світі, в якій беруть участь найвпливовіші експерти в сфері регуляторної політики та економічні лідери провідних країн світу. В рамках заходів такого рівня державні діячі мають змогу обговорювати та визначати напрямки політичного, економічного та соціального розвитку, обмінюватись досвідом, знаходити рішення проблем узгодженої політики та координувати внутрішню політику.