Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/predstavnyky-drs-vzyaly-uchast-u-zasidanni-yevropejskoyi-merezhi-krashhogo-regulyuvannya-better-regulation-network-brn/
На початку жовтня у Гельсінкі (Фінляндія) відбулася зустріч Європейської Мережі кращого регулювання (Better Regulation Network (BRN), в якій взяли участь представники Державної регуляторної служби України: начальник Управління оперативного дерегулювання Максим Здоров та начальник відділу міжнародного співробітництва та протоколу Жанна Скорик, а також представники Офісу ефективного регулювання (BRDO). Тема засідання: «Підходи до зменшення регуляторного навантаження на бізнес – набутий досвід та подальші дії». Серед країн учасників: Бельгія, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Німеччина, Угорщина, Латвія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, Фінляндія та Україна, у якості гостей – кандидати до вступу Албанія та Косово. Також була представлена Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD).
У ході обговорення йшлося про різні методи виявлення реальних, обтяжливих для громадян та підприємців законодавчих актів, які у разі скасування сприятимуть полегшенню процедур адміністрування та зменшенню регуляторних видатків.
Загалом поглиблення співробітництва з BRN відкриває для України широкі можливості для зміцнення співпраці з європейськими країнами-членами мережі для обміну досвідом та вироблення рекомендацій щодо інструментів кращого регулювання підприємницької діяльності.
Крім того, ДРС розглядає участь у засіданнях BRN, як один із інструментів просування регуляторної реформи в Україні.
«Важливо знайомити іноземних колег з реальними кроками Уряду України щодо здійснення регуляторної реформи, а також обговорювати з ними шляхи удосконалення регуляторної політики на основі найкращих європейських стандартів», – прокоментувала участь представників ДРС у засіданні Європейської Мережі кращого регулювання Ксенія Ляпіна.
Нагадаємо, BRN – європейська мережа, яка складається з 110 членів з 34 країн серед яких і Україна і створена з метою обміну знаннями та досвідом між її членами в сфері кращого регулювання. Членами мережі є представники органів виконавчої влади європейських країн, які є експертами в сфері кращого регулювання.
BRN вносить свій вклад у європейське регуляторне співробітництво шляхом: забезпечення майданчика для постійного діалогу з питань кращого регулювання; сприяння у здійсненні порівняння підходів та практик; забезпечення країн-членів гнучкими механізмами для визначення та адаптації до нових та перспективних сфер чи питань, пов’язаних з регулюванням; сприяння розробці єдиної «мови» з питань кращого регулювання; розвиток європейського законодавства та політик.
У нашому наступному матеріалі йтиметься про досвід Фінляндії.