Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/rozpochavsya-vizyt-delegatsiyi-derzhavnoyi-regulyatornoyi-sluzhby-ukrayiny-u-daniyu/

Розпочався візит делегації Державної регуляторної служби України у Данію

03.10.2017


22219502_1673810329359622_1925549194_o
3 жовтня відвіданням Посольства України в Королівстві Данія розпочався візит до Копенгагену делегації Державної регуляторної служби України на чолі з Головою ДРС Ксенією Ляпіною.

Уряд України обрав простий та ефективний механізм зменшення тиску на бізнес та заохочення до економічного росту – дерегуляцію. Вона передбачає відміну надмірних регуляторних обмежень та неефективних процедур контролю, скасування надлишкового ліцензування, застарілих систем сертифікації, моніторингу, здійснення експертиз та інших обмежень для бізнесу.

У минулому році Україна посіла п’яту сходинку з-поміж 185 країн у рейтингу Світового банку, що досліджує взаємодію урядів різних країн світу з громадськістю в процесі формування регулювань, що впливають на бізнес-середовище. Загальний показник України складає 5,2 бали і є на рівні країн західної Європи. 

22215209_1673808339359821_1792810147_nЩо стосується країн ЄС, в результаті виконання Програми дій Європейської комісії зі скорочення адміністративного навантаження, пов’язаного з дотриманням регуляторних вимог ЄС (2007-2012 р.р.), навантаження на бізнес  було зменшено на 25%, що, за оцінками фахівців, дозволило бізнесу заощадити €30,8 мільярди, тобто в середньому близько 1 млрд. у кожній країні. Отриманий результат надихнув на розвиток цієї програми в наступні роки. В 2015 Єврокомісія започаткувала платформу REFIT, яка передбачає щорічне планування зменшення адміністративного навантаження.

В Україні М-тест заклав основи використання аналогічної платформи та зменшення адміністративного тиску на бізнес.

Однак, незважаючи на значне покращення регуляторних показників, вкрай необхідним є вивчення досвіду провідних європейських країн з метою його консолідації та застосування в Україні для вдосконалення регуляторної сфери та економіки нашої країни в цілому.

Королівство Данія замикає трійку найкращих країн світу для ведення бізнесу, згідно рейтингу Doing Business 2017, а Данський уряд займає лідерські позиції у сфері зменшення адміністративного навантаження на бізнес серед країн ЄС. Він використовує Модель стандартних витрат (SCM) для вимірювання адміністративного навантаження, за допомогою якої за вісім років, з 2001  по  2010, зменшив його на 25%.

4Українська делегація вивчатиме досвід данських колег у галузі зменшення адміністративного навантаження на бізнес. Під час зустрічі у Посольстві Тимчасовий повірений у справах України Артем Владимиров поінформував присутніх про політичну та економічну ситуацію в країні, особливості данського ринку товарів та послуг, напрямки данської політики щодо забезпечення сприятливого бізнес середовища тощо. Учасники зустріч обмінялися думками та домовилася про подальшу співпрацю Посольства, Державної регуляторної служби України та галузевих бізнес-асоціацій із згаданих вище питань.

Представники України вже зустрілися з урядовою данською структурою MindLab – креативним структурним підрозділом Ministry of Industry, Business and Financial Activity Данії, де ознайомилися зі сміливим досвідом інноваційного підходу до вироблення урядових рішень.

Про деталі візиту читайте у наших наступних матеріалах.

Натисніть для друку