Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/rubryka-mali-kroky-vazhlyvi-zminy-drs-vdalosya-dopomogty-zlamaty-stari-koruptsijni-shemy-u-pytanni-zabezpechennya-tehnichnymy-reabilitatsiyi-osib-z-invalidnistyu/

Рубрика «Малі кроки  – важливі зміни»: ДРС вдалося допомогти зламати старі корупційні схеми у питанні забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю

20.03.2018
voda-ystochnyk-zhyznyНагадаємо, у рамках постійної рубрики «Малі кроки  – важливі зміни», запровадженої на веб-сайті ДРС, ми продовжуємо знайомити наших читачів з конкретними прикладами роботи Державної регуляторної служби України та доводити на скільки важливо дотримуватись процедур регуляторної політики.
Ми прагнемо, щоб усі сторони, а саме: розробники регуляторних актів, суб’єкти господарювання, бізнес об’єднання та громадськість зрозуміли, що реалізація регуляторної політики, це не бюрократія, а необхідна частина процесу вироблення своєчасних, прозорих, економічно обґрунтованих рішень. Адже кожне регулювання повинно відповідати своїм цілям і завданням та не бути тягарем для підприємців.

У протезно-ортопедичній галузі та процесі безкоштовного забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення протягом декількох останніх років виникли ряд проблем, які вимагали термінового вирішення.

Ці проблеми торкались можливості вибору особами з інвалідністю технічного засобу реабілітації за рахунок коштів державного бюджету, вибору виробника зазначеного виробу та  прозорої процедури оплати  вартості  виданих   виробів   та   наданих  послуг   шляхом  безготівкового перерахування  коштів  підприємствам, які виконують зазначені послуги, органом  виконавчої  влади,  що забезпечує формування   державної   політики   у  сферах  трудових  відносин, соціального захисту населення.

Для пошуку шляхів вирішення зазначених проблем було зроблено декілька спроб. Зокрема, був розроблений проект наказу Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Порядку включення та ведення реєстру технічних та інших засобів реабілітації, комплектуючих виробів до них». Але проект документу містив низку недоліків, зокрема, норми, які давали можливість чиновнику маніпулювати суб’єктами господарювання допускаючи чи не допускаючи їх на ринок не з причин їх технічної невідповідності. Зазначений проект міг призвести до порушення чесної конкуренції і не вирішував проблем галузі і тому не був підтриманий ДРС.

Для створення конкурентного інструменту на ринку протезно-ортопедичній галузі було розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яким передбачалось внесення змін до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321, та викладення його в новій редакції. За результатами опрацювання документу у ДРС було встановлено, що він потребував ретельного доопрацювання.

Що було неоднозначним у цьому документі та було доопрацьовано

Коментар ДРС

Доопрацьована редакція проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка була погоджена ДРС,  створює конкурентний інструмент, який має на меті  удосконалити механізм перерахування коштів підприємствам на основі розвитку конкурентних відносин, захистить права споживачів та покращить якість забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації, зокрема шляхом запровадження механізму підбору технічних та інших засобів реабілітації органами соціального захисту населення за допомогою електронного каталогу засобів реабілітації для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення. Цей документ більше не містить прихованих можливостей для маніпуляцій на користь певних підприємців. Тобто ДРС вдалося зробити процес забезпечення засобами реабілітації осіб з інвалідністю прозорішим та допомогти зламати старі корупційні схеми.

Натисніть для друку