У 2016 році за рахунок дерегуляції бізнес заощадив 10 млрд гривень, – К. Ляпіна на Телеканалі ZIK у програмі “Перші про головне. Коментарі”
Заходи, спрямовані на дерегуляцію діяльності малого та середнього бізнесу в Україні опосередковано зекономили представникам малого та середнього бізнесу 10 мільярдів гривень в 2016 році.
Про це заявила голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00) на телеканалі ZIK.
Зокрема, вона відзначила, що в 2017 році запланований запуск державної інформаційної системи про заплановані перевірки бізнесу в Україні: «За два минулих роки ми суттєво зменшили кількість перевірок бізнесу. Окрім цього зараз готується до запуску система інформування про усі заплановані перевірки бізнесу. Загалом, потрібно близько 25-30 млн грн щоб створити таку систему. Оскільки коштів на цю інновацію в бюджеті не передбачено, будемо шукати кошти серед міжнародних грантових організацій».
Ксенія Ляпіна підкреслила, що основним завданням структури, яку вона очолює, є полегшення ведення бізнесу в Україні, зокрема, зменшення кількості дозвільних документів та бюрократичних процедур, які необхідні для роботи підприємців.
«25 років в Україні у сфері стосунків держави та бізнесу був перекос в бік інтересів навіть не держави а чиновників. Чиновники почувались дуже комфортно, а представники бізнесу, по-суті, забезпечували їм цей комфорт. Звідси – зайві дозволи, бар’єри, надумані експертизи. Зараз ми це все, що є лишнім, намагаємось потроху забирати. Нашою метою є зробити ситуацію з дозвільними та іншими документами, потрібними для роботи підприємців, ідентичною європейській. В 2016 році заходи, спрямовані на дерегуляцію бізнес-сектору, уже дозволили зекономити підприємцям понад 10 мільярдів гривень. Думаю, що цього року буде ще більше», – наголосила чиновниця.
Голова Державної регуляторної служби пояснила, що окрім перешкод для ведення бізнесу, пов’язаних з вітчизняною бюрократичною системою, існують, також, і об’єктивні фактори, що впливали на ведення бізнесу в Україні: «В нас немає доступу до кредитів. Через ситуацію в банківській сфері, через кризу у нас дуже дорогі, фактично – недоступні кредити для малого та середнього бізнесу. Є і фінансові проблеми, в нас був економічний спад і підприємці відмовлялись від розширення бізнесу бо у вітчизняних покупців була мала купівельна спроможність. Сьогодні ми вперше маємо повільний економічний ріст, тож очікуємо зростання споживчого попиту».
Програма «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00) на телеканалі ZIK, ефір від 12.01.17
Гості студії:
– Тетяна Козаченко, екс-директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України;
– Олексій Баганець, заслужений юрист України, заступник Генерального прокурора (2014-2015 рр.);
– Ксенія Ляпіна, голова Державної регуляторної служби України – початок 42 хв., 20 с