У 2018му більше 70% проектів регуляторних актів центральних органів виконавчої влади були своєчасно включені до планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів
Продовжуємо знайомити наших читачів з деякими висновками про реалізацію державної регуляторної політики у І півріччі 2018 року.
У контексті аналізу дотримання органами виконавчої влади вимог законодавства про державну регуляторну політику при підготовці, прийнятті та відстеженні результативності дії регуляторних актів протягом першого півріччя 2018 року можна визначити позитивні тенденції. Серед них, поряд з іншими, підвищення рівня відповідності регуляторної діяльності органів виконавчої влади затвердженим планам.
Так, в поточному році більше 70% проектів регуляторних актів центральних органів виконавчої влади та 93% – місцевих органів виконавчої влади, що подавались на погодження до ДРС, були своєчасно включені до планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік. У 2017 році аналогічні показники становили 58% та 91% відповідно.
Крім того, на рівні центральних органів виконавчої влади відбулось розширення кола регуляторних органів , які у 1 півріччі 2018 року провадили регуляторну діяльність виключно у відповідності із затвердженими планами з підготовки проектів регуляторних актів.
Так, якщо у 2017 році розробку проектів регуляторних актів у відповідності з затвердженими планами здійснювали 8-м регуляторних органів центрального рівня (Укртрансбезпека, Мінкультури, Мінмолодьспорту, ДІНЗ, ДАБІ, ПФУ, Держфінмоніторинг, Фонд соціального страхування), то у 1 півріччі 2018 року вже 12 регуляторних органів (Держгеокадастр, ДСНС, Держгеонадра, Мінінфраструктури, ПФУ, АМК, Мінмолодьспорту, ФДМУ, ФССУ, Держатомрегулювання, НКРЗІ, Держаудитслужба).
На рівні місцевих органів виконавчої влади ситуація з дотриманням принципу передбачуваності практично не змінилась. Як і минулого року, органами виконавчої влади 15-ти регіонів розробка проектів регуляторних актів провадилась виключно у відповідності до планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів.
Наведене вище свідчить, що у 2018 році, як на центральному, так і на регіональному рівні регуляторна діяльність органів виконавчої влади поступово набуває ознак системності та послідовності.
Протягом 2016-2017 років спостерігалась стала тенденція до зниження регуляторної активності органів виконавчої влади. Зокрема, у 2016 році кількість поданих до ДРС проектів регуляторних актів у порівнянні з попередніми роками скоротилася майже на 50%, а у 2017 році кількість поданих до ДРС проектів регуляторних актів скоротилась ще майже на 20% у порівнянні з 2016 роком.
За позицією ДРС, основними чинниками виникнення відповідної тенденції стали впровадження оновленої Методики проведення аналізу регуляторного впливу (АРВ) та виведення з під дії Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» регуляторної діяльності окремих регуляторів, а саме, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.