У 2019 році регуляторна активність органів місцевого самоврядування зросла майже у 2 рази

21.01.2020

Аналіз регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування засвідчив підвищення рівня регуляторної активності районних, міських, сільських та селищних рад всіх регіонів майже удвічі – з 15  до 27 відсотків.

630_360_1565851278-569Державна регуляторна служба України проаналізувала стан дотримання органами місцевого самоврядування вимог законодавства про державну регуляторну політику. У рамках підготовки звіту ДРС за 2019 рік починаємо знайомити наших читачів з основними показниками.

Для отримання пропозицій щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики, протягом 2019 року до ДРС надійшли проекти регуляторних актів від:

10 обласних рад – 42% від їх загальної кількості

43 районних радвідповідно – 8%

221 міської радимайже 50%

2089 сільських рад майже 27%

198 селищних рад майже 28%

Найбільш активними у забезпеченні виконання вимог законодавства про державну регуляторну політику при прийнятті регуляторних актів щодо отримання пропозицій від ДРС у 2019 році були органи місцевого самоврядування у таких областях:

  • Кіровоградська – майже 90% від їх загальної кількості
  • Сумська – відповідно 75%
  • Запорізька – 72%
  • Херсонська – 67%
  • Донецька  – 51%
  • Луганська – 49%

sennyubumagiНайвищий рівень дотримання принципів державної регуляторної політики у своїй регуляторній діяльності при прийнятті регуляторних актів забезпечили обласні та міські ради. При цьому, в більше половини регіонів – у 13-ти з 24-х, регуляторна активність міських рад склала 60% і вище при середньому показникові50%.

Рівень дотримання у 2019-му вимог Закону сільськими та селищними радами в частині подання до ДРС проектів регуляторних актів також суттєво підвищився у всіх регіонах.

Слід позитивно відзначити регуляторну активність сільських рад Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Луганської та Херсонської областей, де цей показник складає від 70% до 99% при середньому показникові – 27%. Також висока регуляторна активність селищних рад спостерігалась у 10 областях, зокрема, у Вінницькій, Волинській, Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській, де цей показник становив від 40% і вище при середньому – 28%.

Поряд з цим, у 2019 році дуже низький рівень регуляторної активності (8% і менше) було виявлено з боку сільських рад Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської областей та селищних рад Закарпатської, Львівської і Черкаської областей.

Достатньо низький рівень у забезпеченні виконання вимог законодавства про державну регуляторну політику щодо отримання пропозицій від ДРС при прийнятті регуляторних актів у 2019 році спостерігався з боку районних в областях рад, який становив в середньому по Україні всього 8%.

Протягом минулого року до ДРС для отримання пропозицій  щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики не подано жодного проекту регуляторного акту від районних рад Дніпропетровської, Закарпатської, Миколаївської, Сумської, Херсонської та Хмельницької областей. 

Водночас районні ради 5-ти областей – Вінницької, Волинської, Запорізької, Тернопільської та Харківської, значно активізували свою роботу у цьому напрямку як у порівнянні із 2018 роком, так і в цілому по Україні у 2019 році.

#ЗвітДРС2019