Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/u-natsionalnij-akademiyi-derzhavnogo-upravlinnya-pry-prezydentovi-ukrayiny-gotuvatymut-fahivtsiv-z-regulyatornoyi-polityky-2/
4 грудня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація спеціалізованої навчальної програми з регуляторної політики, що розроблена фахівцями Національної академії державного управління у співпраці з Державною регуляторною службою України та за підтримки Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ).
«Без впровадження засад регуляторної полiтики реформа державного управлiння не може вiдбутися. Як не змiнюй чиновникiв на посадах, якщо не запровадити новi пiдходи та принципи до вироблення державних рiшень результатiв реформ нiхто не вiдчуватиме. Тому так важливо, щоб державнi службовцi, якi пишуть нормативно-правовi акти, отримували якiсне технiчне завдання та реально дотримувались принципiв регуляторної полiтики. Мета цього курсу – пiдготовка державних службовцiв, якi виступатимуть «агентами регуляторної політики без прикриття» та реально запобiгатимуть впровадженню обтяжливих регулювань для бiзнесу», – зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна.
Серед спікерів також Президент Національної академії державного управління Василь Куйбіда, завідувач кафедри економічної політики та врядування Національної академії державного управління при Президентові України Наталія Олійник, доцент кафедри економічної політики та врядування Національної академії державного управління при Президентові України Володимир Мороз, координатор напряму «Регуляторна політика» Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) Віра Недзведська та інші експерти, що брали участь в розробці навчального матеріалу.
Навчальну програму включать до навчальних планів інститутів НАДУ, а саме: Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів, Інституту вищих керівних кадрів, Інституту державної служби та місцевого самоврядування, Інституту «Вища школа державного управління», регіональних інститутів державного управління Національної академії (Львів, Одеса, Дніпропетровськ, Харків), а також центрів підвищення кваліфікації, яким Національна академія надає науково-методологічну підтримку.
Матеріал навчальної програми суттєво відрізняється від попередніх аналогів, оскільки до нього включено найбільш сучасні теоретичні підходи до регуляторної політики, на базі українських та іноземних джерел, зокрема методологічних напрацювань Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD). Також до програми включено численні приклади із регуляторної практики органів влади національного та регіонального рівня, що дозволять слухачам краще зрозуміти прикладні аспекти регуляторних процедур. Закріплення матеріалу пропонується здійснювати через практичні завдання, зокрема розробку всіх розділі Аналізу регуляторного впливу, що сприятиме закріпленню отриманих навичок.
Нагадаємо, програма створена в рамках реалізації тристороннього Меморандуму між ДРС, НАДУ та Фонд Східна Європа, з метою підвищення ефективності підготовки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.