Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/u-pivrichchi-tsogo-roku-organy-mistsevogo-samovryaduvannya-aktyvnishe-spivpratsyuvaly-z-derzhavnoyu-regulyatornoyu-sluzhboyu-ukrayiny-nizh-u-poperedni-roky/

У І півріччі цього року органи місцевого самоврядування активніше співпрацювали з Державною регуляторною службою України

02.08.2018
Нагадаємо, у Дbez-nazvanyyaРС проаналізували інформацію про реалізацію державної регуляторної політики у І півріччі 2018 року. Продовжуємо знайомити наших читачів з деякими висновками.

У відповідності із статтею 34 України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» органи місцевого самоврядування лише зобов’язані подати до ДРС проекти регуляторних актів для отримання пропозицій щодо їх удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики, а також заслухати ці пропозиції разом з рішенням постійної комісії щодо їх врахування при представленні на пленарному засіданні сесії ради проектів регуляторних актів.

161483-1Державна регуляторна служба України, реалізуючи визначені Законом повноваження щодо узагальнення практики застосування законодавства про державну регуляторну політику, проаналізувала стан дотримання органами місцевого самоврядування вимог законодавства про державну регуляторну політику в частині:

imagesДля цього, зокрема, здійснювався аналіз:

За даними офіційних джерел, всього по Україні налічується 9977 регуляторних органів, які мають повноваження приймати регуляторні акти, з яких:

business_analisys_9За увесь 2017 рік, кількість органів місцевого самоврядування, які подавали до ДРС проекти регуляторних актів, із загальної їх кількості, склала лише 8%.

При цьому, кількість органів місцевого самоврядування, які подавали до ДРС протягом І півріччя 2018 року проекти регуляторних актів, із загальної їх кількості, становить майже 11%, що свідчить про активізацію роботи органів місцевого самоврядування з Державною регуляторною службою України.

Для отримання пропозицій щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики, протягом І півріччя 2018 року, до ДРС надійшли проекти регуляторних актів з 24 обласних рад від 7 рад (29% від загальної кількості), з 514 районних рад – лише 40 (майже 8%).

Порівнюючи результати надходжень до ДРС у 2017 році проектів регуляторних актів органів місцевого самоврядування, з результатами І півріччя 2018 року, необхідно відзначити більш високий рівень дотримання вимог статті 34 Закону районними радами.

contabilidadeТак, протягом І півріччя цього року до ДРС надійшло 27 проектів регуляторних актів райрад Волинської області (лише 1 у 2017 році); по 1 проекту Кіровоградської, Одеської та Хмельницької областей (у 2017 – жодного).

Крім того, слід відзначити більш високий рівень регуляторної активності міських рад. Зокрема, у І півріччі 2018 року до ДРС вже надійшли проекти 140 міських рад. Тоді як загальний показник за увесь період 2017 року, склав 148 міськрад, які подавали до ДРС проекти регуляторних актів для підготовки пропозицій щодо їх удосконалення.

Найактивнішими у І півріччі 2018 року (було подано до ДРС 50% і вище від їх загальної кількості по органу), такі міські ради:

Підвищився й рівень дотримання вимог Закону при прийнятті регуляторних актів сільськими і селищними радами, у порівнянні з 2017 роком. Так, протягом І півріччя 2018 року до ДРС вже надійшло проектів регуляторних актів від 881 сільської ради, тоді як за 2017 рік, загальний їх показник становив 599. З них, у порівнянні з 2017 роком, збільшилися надходження проектів регуляторних актів від органів місцевого самоврядування таких областей:

Вінницька –  з 1 до 52;

Волинська – з 3 до 7;

Донецька – з 9 до 51;

Запорізька – з 14 до 34;

Кіровоградська – із 149 до 282;

Луганська – з 35 до 63;

Полтавська – з 20 до 34;

Сумська – з 99 до 103;

Хмельницька – з 11 до 24.

web_analitika_1При цьому, у 2018 році 32 сільські ради Чернівецької області та 31 Чернігівської, вже надіслали до ДРС проекти регуляторних актів, тоді як у 2017 році жодна сільська рада з цих областей не подавали проекти регуляторних актів для підготовки пропозицій щодо їх удосконалення.

Підвищилась у 2018 році регуляторна активність й селищних рад Вінницької, Донецької, Полтавської, Хмельницької та Чернігівської областей.

За результатами опрацювання у І півріччі 2018 року загальної кількості проектів регуляторних актів органів місцевого самоврядування, які надійшли до ДРС, майже 72% стосувалися встановлення податків і зборів.

Слід зазначити, що 36% областей, з їх загальної кількості по Україні, незважаючи на те, що у 2018 році не застосовуються вимоги Закону при встановленні органами місцевого самоврядування податків і зборів, рівень прийняття у відповідності до регуляторного законодавства таких проектів суттєво збільшився, а саме:

neey7rbВ цілому протягом І півріччя 2018 року ДРС опрацьовано 730 проектів регуляторних актів органів місцевого самоврядування, за результатами аналізу яких:

Із загальної кількості опрацьованих ДРС проектів регуляторних актів у І півріччі цього року, органами місцевого самоврядування пропонувалося врегулювання питань:

У нашому наступному матеріалі йтиметься про дотримання органами місцевого самоврядування вимог оновленої методології проведення аналізу впливу при підготовці проектів регуляторних актів (застосування М-тесту).

Натисніть для друку