Україна перейматиме чеський досвід роботи у мережі RegWatchEurope
Державна регуляторна служба України співпрацюватиме з Урядом Чехії для обміну досвідом впровадження найкращих регуляторних практик та роботи у європейській мережі RegWatchEurope.
Про це Голова ДРС Олексій Кучер домовився із Надзвичайним та повноважним послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою під час робочої зустрічі у посольстві Чехії.
«Сьогодні перед українським Урядом стоїть стратегічна мета – зробити Україну найпривабливішою країною для ведення бізнесу. І Державна регуляторна служба, яка є посередником між владою та бізнесом, посідає особливе місце в системі ЦОВВ, від яких залежить досягнення цієї мети», – заявив Олексій Кучер.
Голова ДРС наголосив, що серед ключових цілей Служби – дерегуляція та захист підприємців від адміністративного тиску, та запропонував налагодити співробітництво з органами влади Чехії, що відповідають за формування та реалізацію регуляторної політики, аналіз регуляторного навантаження.
За словами посла Чеської Республіки в Україні Радека Матули, чехи мають значний досвід зменшення адміністративного навантаження на бізнес через багатошарову систему регуляторного процесу в країні.
В Чехії регуляторну політику здійснюють одразу три державні інституції:
– Міністерство промисловості і торгівлі – здійснює аналіз регуляторного навантаження на бізнес і відповідає за його зниження;
– Міністерство внутрішніх справ – здійснює моніторинг регулювань, що створюють органи державної влади із фокусом на регулювання регіональних та місцевих адміністрацій;
– Канцелярія Уряду Чеської Республіки – здійснює загальну горизонтальну координацію та управління питаннями АРВ та кращого регулювання в цілому по країні.
Радек Матула також зазначив, що регуляторна політика в Чехії значно покращилася після вступу до ЄС та завдяки підтримці Праги з боку Брюсселю.
Сьогодні Чехія є членом європейської мережі RegWatchEurope та відкрита до співробітництва й обміну досвідом з Україною в регуляторній сфері.
Довідково:
Мережа RegWatchEurope об’єднує незалежні органи регуляторного нагляду (контролю) та вивчає вплив як нового, так і чинного законодавства на різні цільові групи. Така діяльність має назву WATСHDOGS (сторожові пси).
Мережа обмінюється найкращими практиками, новаторськими ідеями та методологічними підходами, що виникають. Поєднання країн-членів Європейського Союзу та країн не членів є ключовим компонентом міжнародної роботи по взаємодії Комітету регуляторної політики ОЕСР і регулярно проводить засідання як на рівні правління, так і на технічному рівні / рівні секретаріату.
До членів RWE належать Німеччина, Данія, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Чехія та США. Рада RegWatchEurope формується головами органів-членів. У 2020 році Німеччина очолювала RegWatchEurope. Органи контролю, які відповідають критеріям членства, заслуговують на схвалення в якості членів RWE; інші можуть подати заявку на отримання статусу спостерігача.