Бізнес залучається до обговорення змін до Правил благоустрою міста Харкова

24.09.2020

Днями в приміщенні Сектору ДРС у Харківській області відбулася нарада з керівником Регіональної ради підприємців Харківської області, представниками громадських об’єднань малого та середнього бізнесу регіону. Приводом для заходу став проект змін до Правил благоустрою міста Харкова, якими пропонується унормувати підстави та позасудовий порядок  демонтажу самовільно (незаконно) встановлених малих архітектурних форм та тимчасових споруд, елементів телекомунікаційної мережі, елементів благоустрою вулично-дорожньої мережі.

pexels-photo-1020313Зазначене питання, враховуючи непоодинокі випадки отримання останнім часом суб’єктами малого бізнесу приписів Департаменту територіального контролю Харківської міської ради щодо демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, має значний резонанс. У заході взяли участь завідувач Сектору ДРС у Харківській області Олександр Колесніков, голова Регіональної ради підприємців Харківської області Едуард Набока, представники малого та мікропідприємництва міста.

Підприємці у своїх виступах зазначали, що існуюча практика визнання в позасудовому порядку незаконності розміщення тимчасових споруд може привести до негативних наслідків для значного пласту суб’єктів мікробізнесу, основним видом діяльності яких є роздрібна торгівля в тимчасових спорудах, розміщених свого часу на підставі господарських договорів із уповноваженою Харківським міськвиконкомом особою.

Олександр Колесніков у своєму виступі зазначив, що діюче законодавство України не містить права органів місцевого самоврядування в позасудовому порядку розпоряджатися приватним майном та утримувати чуже майно. Позбавляти та обмежувати право власності будь-кого можливо виключно на підставі рішення суду у порядку, передбаченому законами України. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об’єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

За результатами заходу присутні прийняли рішення підготувати заперечення та пропозиції щодо внесення змін до проекту регуляторного акта Харківської міської ради з метою врахування законних інтересів суб’єктів малого підприємництва Харкова.