На Черкащині підприємцям розповіли про їх права під час здійснення заходів державного нагляду та контролю

27.03.2018

Business documents

Права підприємців, особливості мораторію на перевірки у 2018 році, оскарження  неправомірних дії органів державного нагляду (контролю) – питання, які найбільш цікавили суб’єктів господарювання під час консультацій щодо застосування Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», які були проведені 27 березня завідувачем Сектору ДРС у Черкаській області Оленою Шухтіною.

Окремо, за ініціативою суб’єктів господарювання, було обговорено особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) Управлінням Держпраці у Черкаській області,  Управлінням Державного агентства рибного господарства у Черкаській області та Державною екологічною інспекцією у Черкаській області. 

Завідувачем Сектору було доведено позицію ДРС щодо уніфікованих форм  актів контролюючих органів. Так, згідно з частиною 15 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) посадові особи органів державного нагляду (контролю) зобов’язані використовувати виключно уніфіковані форми актів. При цьому статтею 10 цього закону про контроль встановлено, що суб’єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю), якщо органом державного нагляду (контролю) не була затверджена та оприлюднена на власному офіційному веб-сайті уніфікована форма акта, в якій передбачається перелік питань залежно від ступеня ризику.

Суб’єктів господарювання було поінформовано, що перевірити наявність свого підприємства в планах контролю на 2018 рік можна на сайті пілотного модуля планування заходів державного нагляду (контролю) ІАС ДНК https://ias.brdo.com.ua.

Наприкінці заходу, увагу присутніх було звернено на те, що у випадках вчинення посадовими особами органу державного нагляду (контролю) порушень законодавства з питань здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, підприємці можуть звертатися за захистом своїх порушених прав з мотивованими зверненнями до ДРС.