На Черкащині працювали над проблемними питаннями в регуляторній діяльності
12 липня завідувач Сектору ДРС у Черкаській області Олена Шухтіна провела консультації з фахівцями Іркліївської об’єднаної територіальної громади.
Під час заходу розглядалися проблемні питання, які виникають під час здійснення регуляторної діяльності, зокрема, планування, розробки, оприлюднення та прийняття регуляторних актів.
Окремо обговорили питання здійснення заходів з відстеження результативності та перегляду регуляторних актів. Фахівцем ДРС було надано практичні рекомендації щодо проведення зазначених заходів.
Серед іншого, учасників консультацій цікавило питання підготовки проекту регуляторного акта «Про затвердження правил благоустрою на території Іркліївської об’єднаної територіальної громади».
Завідувач Сектору пояснила, що зазначений проект рішення містить ознаки регуляторного акта, а тому повинен розроблятися та прийматися з дотриманням процедури, визначеної Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Крім того, відповідно до вимог статті 34 Закону відповідний проект рішення повинен бути направлений до ДРС для підготовки у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку пропозицій щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики.
Крім того, детально опрацьовано вимоги статті 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Типові правила благоустрою території населеного пункту, які затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 310 від 27.11.2017.
Акцентовано увагу представників регуляторного органу на необхідності підготовки АРВ та М-тесту до проекту рішення відповідно до вимог ПКМУ від 11.03.2014 № 308 із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1151.
Олена Шухтіна зазначила, що структура М-тесту передбачає проведення консультацій з представниками малого та середнього бізнесу щодо регулювання, попередню оцінку регулювання, вимірювання впливу регулювання на малий бізнес та оцінку альтернативних варіантів і пом’якшувальних заходів. Проведення М-тесту дозволяє максимально повно оцінити прямі та адміністративні (інформаційні) витрати, які понесе малий бізнес при виконанні відповідного регулювання.
За результатами заходу досягнуто домовленості щодо продовження співпраці з Сектором ДРС у Черкаській області під час здійснення регуляторної діяльності Іркліївською ОТГ.