Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/cherkaska-oblast/na-cherkashhyni-pratsyuyut-nad-udoskonalennyam-regulyuvannya-u-sferi-blagoustroyu/
Днями завідувач Сектору Державної регуляторної служби України у Черкаській області Олена Шухтіна провела консультування фахівців виконавчого комітету Ватутінської міської ради з метою обговорення пропозицій та зауважень Державної регуляторної служби України, наданих в рамках виконання вимог статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», до проекту рішення «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою на території м. Ватутіне та с. Скаливатка».
Завідувач Сектору наголосила на необхідності дотримання вимог статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», відповідно до якої, до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить, зокрема, визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єктів благоустрою. Відповідно до статті 15 зазначеного Закону власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об’єкта благоустрою державної та комунальної власності, зобов’язаний забезпечити належне утримання прилеглої до тимчасової споруди території або може брати пайову участь в утриманні цього об’єкта благоустрою на умовах договору, укладеного із підприємством або балансоутримувачем.
Отже, законодавством передбачено право, а не обов’язок суб’єктів господарювання брати пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою та укладення договору на утримання та впорядкування територій громадянами, підприємствами, установами та організаціями.
У ході зустрічі також було обговорено підготовку розробником якісного аналізу регуляторного впливу відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1151). Окремо було наголошено на необхідності проведення розрахунку витрат на запровадження зазначеного регулювання для суб’єктів малого підприємництва.
За результатами розробником регуляторного акта заплановано врахувати пропозиції та зауваження Державної регуляторної служби України при підготовці проекту рішення. Врахування зауважень ДРС дозволить запобігти запровадженню економічно недоцільних та необґрунтованих регулювань.