У Черкасах обговорювали актуальні питання у сфері державного нагляду (контролю) та регуляторної політики

13.03.2017

13 березня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Черкаській області Олена Шухтіна зустрілася із співголовою Черкаської обласної асоціації розвитку підприємництва Іриною Міхальовой.

У ході зустрічі обговорювалися питання реалізації законів України від 03.11.2016 № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та від 03.11.2016 № 1726-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», які направлені на суттєве підвищення ефективності системи державного нагляду (контролю), зменшення зловживань посадових осіб органів державного нагляду та відповідно підвищення захищеності суб’єктів господарювання.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Завідувачем Сектору ДРС у Черкаській області поінформовано про основні нововведення цих Законів. Зазначено, що у результаті прийняття змін до законодавства усунено дублювання повноважень з реалізації державної політики у сфері державного нагляду та контролю, ці повноваження тепер закріплені за Державною регуляторною службою України.

Крім того, акцентовано увагу на прийнятті спільного наказу Мінекономрозвитку та ДРС від 20.01.2017 № 56/5 «Про затвердження форми та Порядку надання погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав», а також наказу ДРС від 28.02.2017 № 25, яким затверджено склад Ради з питань державного нагляду (контролю).

Також доведено до відома, що з інформацією про розгляд звернень щодо погодження проведення позапланових перевірок на підставі обгрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав можна ознайомиться на офіційному веб-сайті ДРС.

Друга частина зустрічі була присвячена питанням співпраці громадських організацій підприємців з органами місцевого самоврядування, їх участі у регуляторному процесі, у тому числі проведенні альтернативних аналізів регуляторного впливу проектів рішень, застосуванні М-тесту, як нового ефективного інструменту впливу громадськості на органи місцевої влади.

За результатами зустрічі співголовою Черкаської обласної асоціації розвитку підприємництва заплановано вищезгадану інформацію доводити до відома суб’єктів господарської діяльності області.