Чернігівщина другий рік поспіль посідає перше місце у Рейтингу дотримання МОВВ вимог та принципів державної регуляторної політики

22.03.2019

55485927_2538944366135361_7587247697627709440_nДнямив Чернігівському відокремленому підрозділі «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбувся навчальний семінар на тему «Особливості здійснення регуляторної діяльності органами місцевого самоврядування», в якому взяли участь посадові особи та спеціалісти апаратів рад об’єднаних територіальних громад Чернігівської області.

Присутніх ознайомили з даними, викладеними в аналітичному звіті Державної регуляторної служби України за 2018 рік. Зокрема, завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко зазначив, що у 2018 році Державна регуляторна служба України зберегла для бізнесу майже 43,5 млрд. грн. шляхом відмови у погодженні проектів регуляторних актів, які передбачали зайве регулювання та додаткові витрати для бізнесу, а Чернігівщина, вже другий рік поспіль, посідає перше місце у Рейтингу дотримання МОВВ вимог та принципів державної регуляторної політики.

Під час заходу увага учасників зосереджувалася на повноваженнях органів місцевого самоврядування у частині прийняття регуляторних актів.

У ході навчання особливу увагу було приділено розгляду питань: яким чином визначається належність проекту рішення до категорії регуляторних актів; що потрібно врахувати та передбачити при здійсненні планування регуляторної діяльності; на що необхідно звертати увагу при розробці проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу до нього; що містить експертний висновок відповідальної постійної комісії щодо регуляторного впливу розробленого проекту регуляторного акта; якими є вимоги регуляторного законодавства щодо оприлюднення проектів регуляторних актів; чи є обов’язковим отримання від уповноваженого органу пропозицій щодо удосконалення проектів регуляторних актів; яким чином проводиться відстеження результативності дії регуляторних актів.

Жваве обговорення викликало визначення типових помилок в аналізі регуляторного впливу та розрахунках Тесту малого підприємництва, а також шляхи їх уникнення.

Також учасникам було запропоновано пройти експрес-тест з метою визначення наявного рівня обізнаності з питань здійснення регуляторної діяльності органами місцевого самоврядування.

Окремим блоком заходу було висвітлення питань з оприлюднення відкритих даних, зокрема, інформації, передбаченої Законом України «Про засади державної регуляторної  політики у сфері господарської діяльності», на Єдиному державному порталі відкритих даних https://data.gov.ua    з використанням онлайн – сервісу «OpenDataПублікатор» https://opendata.in.ua/publisher, що розроблений ДРС в рамках ініціативи «Регуляторна мапа України».

За результатом заходу присутні домовились активізувати співпрацю з Сектором Державної регуляторної служби у Чернігівській області з метою безумовного дотримання вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики.