На Чернігівщині фахівцям юридичних відділів МОВВ та ОМС розповіли про регуляторну діяльність та необхідність оприлюднення відкритих даних
6 червня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко провів навчальний семінар для начальників юридичних відділів апаратів виконкомів рад об’єднаних територіальних громад, апаратів райдержадміністрацій та спеціалістів, на яких покладено обов’язки юридичного супроводу діяльності органів державної влади чи місцевого самоврядування регіону на тему «Регуляторна діяльність в Україні: місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування».
Захід відбувся на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій в рамках проведення навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації.
У першій частині заходу учасникам було запропоновано пройти експрес-тест з метою визначення їх наявного рівня обізнаності з питань здійснення регуляторної діяльності органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
У другій частині семінару присутніх ознайомили з даними, викладеними в аналітичному звіті Державної регуляторної служби України за 2018 рік. Зокрема, завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко зазначив, що у 2018 році Державна регуляторна служба України зберегла для бізнесу майже 43,5 млрд. грн. шляхом відмови у погодженні проектів регуляторних актів, які передбачали зайве регулювання та додаткові витрати для бізнесу, а Чернігівщина, вже другий рік поспіль, посідає перше місце у Рейтингу дотримання МОВВ вимог та принципів державної регуляторної політики.
У ході навчання особливу увагу було приділено розгляду питань: яким чином визначається належність проекту рішення до категорії регуляторних актів; що потрібно врахувати та передбачити при здійсненні планування регуляторної діяльності; на що необхідно звертати увагу при розробці проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу до нього; якими є вимоги регуляторного законодавства до оприлюднення проектів регуляторних актів; чи є обов’язковим отримання від уповноваженого органу пропозицій щодо удосконалення проектів регуляторних актів; яким чином проводиться відстеження результативності дії регуляторних актів.
Окремим блоком заходу було висвітлення питань з оприлюднення відкритих даних, зокрема, інформації, передбаченої Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», на Єдиному державному порталі відкритих даних data.gov.ua з використанням онлайн – сервісу «OpenDataПублікатор» https://opendata.in.ua/publisher, що розроблений ДРС в рамках ініціативи «Регуляторна мапа України».
За результатом заходу присутні домовились активізувати співпрацю з Сектором Державної регуляторної служби у Чернігівській області з метою безумовного дотримання вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики.