На Буковині обговорювали перешкоди при веденні зовнішньоекономічної діяльності
З метою оцінювання впливу змін у політиці і практиці органів влади й регуляторного середовища у спрощенні процедур торгівлі та оцінці рівня залучення бізнесу до діалогу з владою на національному та регіональному рівнях Інститут економічних досліджень та політичних консультацій організував 16 жовтня 2018 року круглий стіл на тему «Легкість переміщення товарів через кордон: національний та регіональний виміри», в якому взяла участь завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернівецькій області Ніна Порайко.
Узагальнення та аналіз інформації для виявлення перешкод при веденні зовнішньоекономічної діяльності в Україні є системою визначення пріоритетних економічних, правових і регуляторних заходів, необхідних для покращення середовища ведення бізнесу в частині спрощення процедур торгівлі з точки зору самого бізнесу.
Присутні представники підприємств, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність, зауважували про різні умови проходження митних процедур в різних регіонах країни, що говорить не про недосконалість законодавчого середовища, а про суб’єктивний характер відносин влади і бізнесу.
Чернівецька область виявилась не на найкращих позиціях щодо легкості оформлення, проходження та співпраці із митними органами.
Також окремо обговорювалися ті перешкоди, які заважають розвитку підприємницького середовища, та конкретні заходи, які мали б здійснити органи влади для допомоги бізнесу.
Ніна Порайко наголосила, що дерегуляція – зменшення регуляторного навантаження на бізнес, є одним із пріоритетних завдань, які вирішує Державна регуляторна служба України.
Всі запрошені погодилися з тим, що тільки партнерська, рівнозначна співпраця бізнесу і влади спроможна покращити економічний стан держави та, відповідно, добробут громадян.