Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/chernivetska-oblast/na-bukovyni-vidbulas-pres-konferentsiya-osoblyvosti-regulyatornoyi-diyalnosti-v-chernivetskij-oblasti-za-2016-rik/

На Буковині відбулась прес-конференція щодо особливостей регуляторної діяльності у Чернівецькій області

27.12.2016

foto-pres-konfПро основні завдання Державної регуляторної служби України та про особливості регуляторної діяльності у Чернівецькій області за 2016 рік йшлося під час прес-конференції за участі завідувача Сектору Державної регуляторної служби у Чернівецькій області Ніни Порайко та головного спеціаліста Сектору Віктора Біденка, яка відбулася 27 грудня у Чернівцях.

Як повідомила Ніна Порайко, Сектор Державної регуляторної служби України  у Чернівецькій області розпочав свою роботу у серпні 2015 року. Основним завданням Державної регуляторної служби України є реалізація державної регуляторної політики та політики з питань нагляду та контролю у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи.

Вона зауважила, що необхідно запровадити нові способи ухвалення рішень на місцях, сформовувати нову форму мислення державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Вони повинні оволодіти прогресивними європейськими інструментами державного управління. Відтак, діяльність суб’єктів господарювання залежатиме від вміння органів місцевого самоврядування приймати раціональні рішення щодо ухвалення регуляторних актів.

У 2014 році прийнято зміни до статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», відповідно до яких органи місцевого самоврядування повинні надавати проекти регуляторних актів для надання пропозицій щодо їх удосконалення до уповноваженого органу – Державної регуляторної служби України, представницьким органом якої в Чернівецькій області виступає Сектор ДРС у Чернівецькій області. За її словами, це дає можливість органам місцевого самоврядування розробляти  регуляторні акти з дотримання норм законодавства, що унеможливлює ймовірний негативний вплив на суб’єктів господарювання, обмеження прав підприємців.

Також проінформовано, що у 2016 році набрала чинності  Постанова КМУ від 16.12.2015 №1151 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. №308», розробником якої була Державна регуляторна Служба України. У якому йдеться про необхідність обраховувати витрати малого бізнесу на виконання державного регулювання, за допомогою так званого М-тесту (тест малого підприємництва), що є обов’язковим фактором при підготовці проекту регуляторного акту.

«Будь-який регуляторний орган, що готує відповідний акт, повинен довести кількісно та якісно, що він не має додаткового навантаження для суб’єктів господарювання, – зазначила Ніна Порайко. – Це збільшить роль громадськості та суб’єктів господарювання в прийнятті регуляторних актів та дозволить не допустити погіршення умов ведення бізнесу. Для цього Сектором ДРС в області впродовж 2016 року було проведено низку тематичних навчальних семінарів, тренінгів для органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадських інституцій. В наступному році вищезгадані заходи планується провести і для представників об’єднаних територіальних громад області».

Головний спеціаліст Сектору Державної регуляторної служби у Чернівецькій області  Віктор Біденко повідомив, що Державна регуляторна служба України нещодавно отримала нові повноваження щодо нагляду та контролю у сфері господарської діяльності.

«Відтепер будь-які перевірки суб’єктів господарювання – планові чи позапланові – на підставі Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю)» №1727-VIII (раніше – законопроект №2531а), який набрав чинності 30 листопада цього року,  повинні погоджуватися з Державною регуляторною службою», – зауважив Віктор Біденко.

За його словами, діяльність Сектору ДРС в області спрямована на зменшення бар’єрності для суб’єктів підприємництва на теренах нашої області та держави загалом. При розробленні регуляторного акту повинен використовуватися принцип збалансованості, що включає як інтереси держави, так і підприємців, адже цей нормативно-правовий документ в подальшому повинен виконуватися суб’єктом підприємництва, з мінімальною затратою часу та коштів.

В рамках прес-конференції також поінформовано, що впродовж 2017 року планується створення за допомогою Державної регуляторної служби України офіційного веб-сайту, де буде розміщено детальну інформацію щодо результатів планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання.

Представники Сектору ДРС закликали громадські інституції, підприємців звертатися до Сектору Державної регуляторної служби у Чернівецькій області з інформацією про те, які рішення органів влади, у тому числі і органів місцевого самоврядування, заважають їм працювати та доєднатися до ініціативи перегляду вже прийнятих та чинних регуляторних актів.

Натисніть для друку