Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/chernivetska-oblast/u-chernivtsyah-vidbulosya-obgovorennya-praktychnogo-zastosuvannya-zakonu-ukrayiny-pro-osnovni-zasady-derzhavnogo-naglyadu-kontrolyu-u-sferi-gospodarskoyi-diyalnosti/
10 травня в приміщенні Сектору Державної регуляторної служби у Чернівецькій області за участі представників громадського об’єднання фармацевтів області відбулося обговорення практичного застосування Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Зокрема, у громадських активістів виникло питання співіснування законодавства про державний нагляд (контроль) та засад законодавства про ринковий нагляд.
Занепокоєння у підприємців викликає застосування Держлікслужбою України та її територіальними органами секторальних планів проведення перевірок щодо здійснення державного ринкового нагляду відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції». Відповідно до роз’яснення, наданого Держлікслужбою України, проведення перевірок відповідно до секторальних планів є плановими, однак здійснюються без письмового попередження про проведення планового заходу, що відповідно є прямим порушенням статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Завідувач Сектору Ніна Порайко акцентувала увагу на тому, що з 1 січня 2019 року втратив чинність мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності та проведення всіх планових заходів розміщено на Інспекційному порталі inspections.gov.ua, який має полегшити онлайн-взаємодію держави та бізнесу.
Крім того, завідувач Сектору повідомила, що у ДРС узагальнили запитання підприємців про перевірки та розмістили актуальну інформацію щодо планових перевірок, позапланових перевірок, оскарження результатів перевірок, не допуску контролерів до проведення перевірки на веб-сайті ДРС.
Однак, питання секторальних планів виходить за межі регулювання діючим законом про державний нагляд (контроль), тому виникає необхідність залучення Державної регуляторної служби України до вирішення зазначеної проблеми.
За результатами зустрічі присутні домовилися про підготовку листа-звернення до Державної регуляторної служби України з проханням надати фахову допомогу у вирішенні зазначених питань.