Дніпропетровський окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги бізнесу щодо протиправних дій НКРЕКП
2 червня Дніпропетровським окружним адміністративним судом було прийнято рішення задовольнити позовні вимоги Акціонерного товариства Оператор газорозподільчої системи “Криворіжгаз” щодо визнання протиправною та скасування Постанови НКРЕКП “Про накладення штрафу на АТ “Криворіжгаз” за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу”.
Вже вкотре суб’єкти господарської діяльності звертаються до суду в результаті неправомірних дій НКРЕКП, які полягають у нехтуванні відповідачем (НКРЕКП) вимог Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” (далі – Закону №877 – V) та Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності” (далі – Закон № 222-VIII).
Відповідно до статті 11 Закону №877 – V суб’єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов’язаний допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом.
Згідно з положеннями частини частини п’ятнадцятої статті 4 Закону №877 – V при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) посадові особи органів державного нагляду (контролю) зобов’язані використовувати виключно уніфіковані форми актів.
Натомість, на час проведення відповідної планової перевірки АТ “Криворіжгаз”, НКРЕКП не затвердила та не оприлюднила на власному офіційному веб-сайті уніфіковану форму акта, в якій передбачається перелік питань залежно від ступеня ризику.
Більше того, за результатами заходу, який навіть не відбувся, оскільки позивач використав своє право, надане статтею 10 Закону №877 – V та не допустив посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до проведення перевірки, комісією НКРЕКП з проведення перевірки було винесено постанову про накладення на АТ “Криворіжгаз” штрафу «за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу», що в свою чергу є порушенням і певних вимог Закону № 222-VIII.
Не погодившись з протиправними діями НКРЕКП, позивач звернуся до суду та отримав перемогу.
Слід зазначити, що на сьогоднішній день на Дніпропетровщині відкрито не одне судове провадження за аналогічними справами, де НКРЕКП виступає відповідачем.
Державна регуляторна служба України, залучена до справ, як третя особа на стороні позивачів. Чекаємо нових позитивних рішень суду.