Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/dnipropetrovska-oblast/na-dnipropetrovshhyni-vyyavyly-40-rishen-organiv-mistsevogo-samovryaduvannya-yaki-buly-pryjnyati-z-porushennyamy-zakonodavstva/
Одним із завдань, покладених на територіальні органи Державної регуляторної служби України є забезпечення законності та ефективності регуляторних актів на регіональному рівні.
Методом реалізації цього завдання, серед іншого, є здійснення моніторингу офіційних сайтів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з метою виявлення регуляторних актів, які прийняті з порушенням вимог регуляторного законодавства.
Так, головним спеціалістом Сектору ДРС у Дніпропетровській області Катериною Грек в результаті здійснення такого моніторингу станом на 18.08.2020 року виявлено 40 регуляторних актів органів місцевого самоврядування, які містять норми регуляторного характеру, а їх прийняття потребувало реалізації передбачених Законом України від 11.09.2003 № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» процедур.
Здебільшого, це рішення, якими врегульовувались питання сфери благоустрою населених пунктів, пайової участі у розвитку інфраструктури, а також встановлення місцевих податків і зборів.
Нагадуємо, частиною дванадцятою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом № 1160-IV.
Відповідно до статті 34 Закону № 1160 кожен проект регуляторного акта, що внесений на розгляд до сільської, селищної, міської, районної у місті ради, подається до відповідальної постійної комісії для вивчення та надання висновків про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 цього Закону.
У свою чергу, відповідальна постійна комісія забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта, який разом з цим проектом та підписаним аналізом регуляторного впливу подається до уповноваженого органу для підготовки у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку пропозицій щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики.
Таким чином, під час прийняття регуляторних актів органам місцевого самоврядування необхідно дотримуватися вимог Закону № 1160, у тому числі і статті 34 цього Закону.