На Донеччині обговорили результати роботи ДРС у попередньому році

19.03.2019

img-cbb72e5caed9ea9807c3a291f24d39d2-v18 березня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Донецькій області Олена Ростова провела інформаційний захід за участю працівників Донецької обласної державної адміністрації та бізнес асоціацій, під час якого було представлено результати діяльності Державної регуляторної служби України за 2018 рік.

Відповідно до Звіту Голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної, завідувач Сектору наголосила на двох важливих досягненнях Державної регуляторної служби України та її територіальних підрозділів у 2018 році, які є фактично оцінкою ефективної роботи:
• у 2018 році ДРС попередила впровадження державних регулювань, які передбачали майже 43,5 млрд. грн. додаткових витрат для суб’єктів господарювання шляхом прийняття рішень про відмову у погодженні відповідних проектів регуляторних актів;
• у 2018 році відзначається зріст регуляторної активності органів місцевого самоврядування (ОМС) – в 2 рази збільшились надходження до Державної регуляторної служби України проектів регуляторних актів для розгляду в порівнянні з 2017 роком, незважаючи на загальне скорочення ОМС на 11 %.
Крім того, представник ДРС окреслила пріоритетні напрями роботи Служби у 2019 році, особливу увагу приділивши окремим напрямкам, таким як:
Підвищення якості підготовки проектів регуляторних актів та аналізів регуляторного впливу до них.
Методична робота з регуляторними органами щодо покращення якості аналізу регуляторного впливу, необхідності запровадження компенсаторних механізмів для суб’єктів малого підприємництва.
Активізація діяльності регуляторних органів в частині виконання заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів з обов’язковим здійсненням розрахунків витрат суб’єктів господарювання на виконання вимог регулювання.
Активізація роботи у сфері перегляду регіональних регуляторних актів.
Забезпечення реалізації ефективної державної політики з питань ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності, зокрема, здійснення заходів методологічного та організаційного характеру щодо забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР) в частині наповнення його відомостями про ліцензії та документи дозвільного характеру відповідно до повноважень ДРС.
Методологічне супроводження питань оприлюднення регуляторних відкритих даних.
За результатами зустрічі досягнуто домовленості щодо подальшої співпраці за визначеними напрямками, зокрема з питань оприлюднення регуляторних відкритих даних.