Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/donetska-oblast/na-donechchyni-u-kramatorsku-vidbulosya-zasidannya-regionalnoyi-rady-pidpryyemtsiv-v-donetskij-oblasti-de-jshlosya-pro-regulyatornu-polityku/
Днями відбулося засідання Регіональної ради підпрємців у Донецькій області, в якому взяли участь представники Сектору Державної регуляторної служби у Донецькій області.
Також серед присутніх: керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій, представники різних сфер малого та середнього бізнесу області, ЗМІ.
Завідувач Сектору ДРС у Донецькій області Олена Ростова розповіла присутнім про регуляторну діяльність органів місцевого самоврядування у регіоні, зокрема йшлося про діючі регуляторні акти, прийняті з порушенням регуляторної процедури, а іноді з перевишенням повноважень.
В ході обговорення питання про розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності Олена Ростова звернула увагу присутніх на те, що частиною четвертою статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі – Закон) передбачено, що розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 (далі Порядок).
Пунктом 1.11 Порядку передбачено, у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування, здійснюється тільки розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів. Згідно пункту 8 статті 30 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері торговельного обслуговування, громадського харчування, належать виключно організація місцевих ринків, ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі.
Дане питання згідно Закону не відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування.
Одночасно, повідомила присутніх про прес-брифінг, який відбувся 8 грудня 2017 року в Українському кризовому медіа центрі за участю Голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної, Голови Громадської ради при ДРС України Сергія Доротича, генерального директора Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України В’ячеслава Биковця, членів Громадської ради при ДРС України та фахівців Центру комерційного права.
Під час якого йшлося про те, що попри наявність законодавчої бази та активної діяльності Уряду щодо дерегуляції господарської діяльності на центральному рівні, приведення місцевих рішень до вимог законодавства з питань регуляторної політики, дозвільної системи, адміністративних послуг та контролю у сфері господарської діяльності органами місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування проводиться дуже повільно, внаслідок чого у регіонах України регуляторне середовище для бізнесу суттєво не змінюється.
Також вона розповіла про розроблені у рамках започаткованої Програмою USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) Ініціативи «Львівський регуляторний ХАБ», Методичні рекомендації щодо перегляду актів органів місцевого самоврядування та про функціонування розроблених Державною регуляторною службою України регуляторних он-лайн інструментів, які дозволяють просто та ефективно проводити аналіз регуляторного впливу та розрахунок витрат на запровадження державного регулювання (М-тест).
Зокрема, під час проведення заходу були висвітлені питання щодо законодавчих новел у сфері державного нагляду (контролю), направлених на суттєве підвищення ефективності системи державного нагляду (контролю), зменшення зловживань посадових осіб органів державного нагляду (контролю) та підвищення захищеності суб’єктів господарювання.
Також відбулось обговорення проблемних питань, які виникають у суб’єктів господарювання під час ведення бізнесу та проведення перевірок контролюючими органами. Олена Ростова зосередила увагу підприємців на тому, що із скаргами на дії органів державного контролю підприємці можуть звертатись до ДРС, яку наділено повноваженнями щодо перевірки цих органів.