Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/donetska-oblast/na-donechchyni-vidbuvsya-navchalnyj-seminar-z-pytan-realizatsiyi-regulyatornoyi-polityky-dlya-pratsivnykiv-slov-yanskoyi-miskoyi-rady/

На Донеччині відбувся навчальний семінар з питань реалізації регуляторної політики для працівників Слов’янської міської ради

18.08.2020

Adjustments18 серпня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Донецькій області Олена Ростова провела навчальний семінар для працівників Слов’янської міської ради Донецької області з питань реалізації  вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Представниця ДРС надала методологічну допомогу з підготовки проектів регуляторних актів, а також аналізу регуляторного впливу та М-тесту до них. Окремо вона звернула увагу на вимоги статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Олена Ростова зупинилась на питанні прийняття органами місцевого самоврядування України нормативно-правових актів, якими затверджуються Правила благоустрою території міста. Правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини визначає Закон України «Про благоустрій населених пунктів».

Згідно із статтею 34 Закону № 2807 правила благоустрою території населеного пункту розробляються на підставі Типових правил благоустрою території населеного пункту для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування. Типові правила розробляються та затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Типові правила благоустрою території населеного пункту затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України 27.11.2017 № 310, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.12.2017 за № 1529/31397.

Пунктом 3 Типових правил визначено, що ці Типові правила є підставою для розроблення і затвердження органами місцевого самоврядування правил благоустрою населеного пункту відповідно до статті 34 Закону № 2807. У разі якщо відповідною сільською, селищною або міською радою не прийнято рішення про затвердження правил благоустрою населеного пункту застосовуються Типові правила.

Отже, виходячи з положень Закону № 2807, проекти рішень органів місцевого самоврядування, якими затверджуються правила благоустрою населених пунктів, за своїм змістовним навантаженням мають відповідати Типовим правилам.

Типові правила включають:

1) порядок здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою;

2) вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій;

3) вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою – територіях загального користування;

4) вимоги до утримання будівель і споруд інженерного захисту території;

5) вимоги до санітарного очищення території;

6) розміри меж прилеглої до підприємств, установ та організацій території у числовому значенні;

7) порядок розміщення малих архітектурних форм;

8) порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів;

9) інші вимоги, передбачені цим та іншими законами.

Окремо фахівець ДРС звернула увагу, що відповідно до статті 34 Закону про благоустрій правила не можуть передбачати обов’язок фізичних і юридичних осіб щодо отримання будь-яких дозволів, погоджень або інших документів дозвільного характеру, а також повноважень органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій, утворених такими органами, видавати зазначені документи.

За результатами роботи сторони домовились про співпрацю при підготовці проектів регуляторних актів.

Натисніть для друку