Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/harkivska-oblast/na-harkivshhyny-vyznachaly-obsyag-povnovazhen-oms-u-sferi-regulyuvannya-orendnyh-vidnosyn/

На Харківщини визначали обсяг повноважень ОМС у сфері регулювання орендних відносин

08.10.2019

57649142_566648727155201_6080529550503051264_oДнями у Харкові відбувся круглий стіл на тему «Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері регулювання орендних відносин». Захід було проведено Сектором Державної регуляторної служби України у Харківський області за участі представників міських, селищних, сільських рад та об’єднаних територіальних громад Харківської області.

Приводом для проведення круглого столу стала необхідність пояснення позиції ДРС України щодо обмеження законом прав органів місцевого самоврядування при встановленні порядків та процедур розпорядження майном комунальної власності.

Завідувач Сектору ДРС у Харківській області Олександр Колесніков ознайомив присутніх з законодавством, яке регулює правові відносини у сфері  оренди комунального майна, звернувши увагу на статтю 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою визначено, що однім із основних принципів місцевого самоврядування є законність. 

Окремо було наголошено на приписи частини другої статті 19 Конституції України, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Зазначена норма Конституції України повністю кореспондується з вимогами частини третьої статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Тобто, органи місцевого самоврядування при підготовки проектів регуляторних актів, якими пропонується регулювати відносини оренди комунального майна, повинні діяти в межах повноважень, якими вони наділяються Конституцією або законами для виконання покладених на них функцій.

Разом з тим, присутні визначали, що Європейською хартією місцевого самоврядування, до якої приєдналася і Україна, місцеві ради наділені значно більшим обсягом повноважень, ніж закріплено законами України. Як було зазначено, ця проблема пов’язана із відсутністю повної імплементації основоположних принципів Європейської хартії місцевого самоврядування в законодавстві України.

За результатами заходу було прийнято рішення звернутися до Верховної Ради України з пропозицією привести законодавство про місцеве самоврядування до принципів Європейської хартії місцевого самоврядування.

 

Натисніть для друку