У Харкові обговорювали особливості державного нагляду (контролю) у 2020 році
14 липня в приміщенні Сектору ДРС у Харківській області відбувся круглий стіл з представниками малого та середнього бізнесу на тему «Особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у 2020 році». У ньому взяли участь представники Регіональної ради підприємців у Харківській області, регіонального відділення Українського союзу промисловців та підприємців Харківської області, підприємці, співробітники Сектору ДРС у Харківській області.
Під час обговорення був проведений аналіз законів, відповідно до яких запроваджено мораторій на проведення планових перевірок. Завідувач Сектору ДРС Олександр Колесніков роз’яснив присутнім позицію ДРС з цього питання, яка, як завжди стоїть на захисті інтересів бізнесу (https://www.drs.gov.ua/state_supervision/pozytsiya-derzhavnoyi-regulyatornoyi-sluzhby-ukrayiny-shhodo-zaborony-provedennya-organamy-derzhavnogo-naglyadu-kontrolyu-planovyh-zahodiv-iz-zdijsnennya-derzhavnogo-naglyadu-kontrolyu-u-sferi-gospoda/).
Другою проблемою, яку визначив голова Регіональної ради підприємців у Харківській області, було поступове системне виведення із під дії Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» ключових контролюючих органів. Так, особливий порядок державного нагляду (контролю) був встановлений для Держпраці, потім, по суті було виключено Держпродспоживслужбу в частині державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин. Після цього спеціальним законом було виведено НКРЕКП. Та найбільш вагомим та безпрецедентним стало виведення з під дії цього закону органів податкового контролю. Така схема «повзучого ігнорування» по суті нівелює багаторічні досягнення ДРС щодо законодавчої систематизації законодавства в цій сфері, створення уніфікованих, прозорих та некорупційних правил здійснення державного нагляду (контролю) за бізнесом з боку держави.
За результатами заходу було прийнято рішення щодо консолідованого звернення бізнесу до Президента України та депутатського корпусу щодо відновлення дії Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на основних «гравців» у сфері державного нагляду (контролю) та закладення законодавчих бар’єрів щодо неможливості на певний час внесення змін до цього закону щодо виводу окремих контролюючих органів з під його дії або встановлення «спеціальних» правил його застосування.