У Харкові обговорювали проблемні питання розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності

05.08.2020

182357-dicas-praticas-para-reduzir-custos-em-telefoniaДнями в приміщенні Сектору ДРС у Харківській області відбулася нарада з представниками громадських об’єднань малого та середнього бізнесу регіону. Приводом для заходу стали непоодинокі випадки отримання суб’єктами малого бізнесу приписів Департаменту територіального контролю Харківської міської ради щодо демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

У заході взяли участь завідувач Сектору ДРС у Харківській області Олександр Колесніков, голова Регіональної ради підприємців Харківської області Едуард Набока, голова Харківської міської професійної спілки підприємців Олександр Ялпачек та підприємці міста.

Підприємці у своїх виступах зазначали, що не зважаючи на наявність чинних договорів на користування земельними ділянками, по яким своєчасно та у повному обсязі виконуються всі фінансові зобов’язання, підприємці отримують приписи Департаменту територіального контролю Харківської міської ради, згідно з якими вони зобов’язані протягом 3-х діб демонтувати належні їм споруди та звільнити земельні ділянки. В іншому випадку об’єкти будуть демонтовано примусово без забезпечення цілісності та збереження як об’єкта, так і майна та товарно-матеріальних цінностей, що в ньому знаходяться на підставі Правил благоустрою міста Харків. 

Олександр Колесніков у своєму виступі зазначив, що позбавлення права власності будь-кого можливо виключно на підставі рішення суду у порядку, передбаченому законами України. Відповідно до статті 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об’єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

За результатами заходу присутні прийняли рішення звернутися до Харківського міського голови та правоохоронних органів для вирішення конфліктної ситуації та недопущення порушень законодавства України. Крім того, було запропоновано звернутися до Державної регуляторної служби України щодо перевірки регуляторного акта Харківської міської ради, на підставі якого здійснюється примусовий демонтаж тимчасових споруд на відповідність принципам державної регуляторної політики з подальшим його оскарженням, при наявності підстав, в органах судової влади.