Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/hersonska-oblast/na-zasidanni-regionalnoyi-rady-pidpryyemtsiv-pry-hersonskij-oda-govoryly-pro-prava-pidpryyemtsiv-ta-yih-ob-yednan-pid-chas-zdijsnennya-regulyatornoyi-diyalnosti/
12 травня відбулося засідання Регіональної ради підприємців при Херсонській обласній державній адміністрації. У засіданні взяли участь голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер,голова Ради Юрій Рожков та члени Ради, представники Turkish Airlines в м.Херсоні Ербиль Акгюн, Якуп Гюль, Микола Голюк, фахівці Сектору ДРС у Херсонській області, АР Крим та м.Севастополі Елла Романенко та Алла Лукашук, директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Палівода, заступник директора Департаменту економічного розвитку та торгівлі Олена Феодосієва, начальник Інспекції з контролю за благоустроєм та санітарним станом м.Херсона Віталій Лисенко, представники ЗМІ.
Під час засідання було обговорено нагальні питання ведення господарської діяльності в регіоні, зокрема, щодо порядку виділення земельних ділянок під особисте селянське господарство, садівництво, виноградарство та можливі причини відмови у виділенні таких ділянок, здійснення контролю за благоустроєм та санітарним станом в м. Херсоні, перегляду ставок єдиного податку та здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.
Крім того, було презентовано продукт авіаперевізників для компаній і перевізників Turkish Corporate Club. Завідувачем Сектору ДРС у Херсонській області , АР Крим та м. Севастополі Еллою Романенко було розкрито питання порядку денного засідання Ради «Участь суб’єктів господарювання та їх об’єднань у реалізації державної регуляторної політики. Права і можливості». Під час доповіді вона коротко нагадала підприємцям про їх права, передбачені статтею 6 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», та нові інструменти регуляторної політики, що вимагають обов’язкового проведення консультацій з бізнесом і пошуку обґрунтованого компромісу у вирішенні наявних проблем. Також були наведені приклади, коли активна участь представників бізнесу на етапі підготовки проектів регуляторних актів могла б попередити подальші судові процеси, а також випадки, коли місцева влада відкрито ігнорує вимоги чинного законодавства, чим порушує права підприємців.
«Є випадки, коли влада не чує бізнес, а є випадки, коли влада користується інертністю підприємців. Тому свої права необхідно не тільки знати, а й активно ними користуватися» – підсумувала Елла Романенко.
За результатами розгляду вказаного питання на наступне засідання Ради планується винесення питання створення робочої групи Ради з питань регуляторної політики, дозвільної системи, ліцензування, державного нагляду (контролю) та дерегуляції.