Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/hersonska-oblast/predstavnyky-otg-hersonskoyi-oblasti-pratsyuvaly-nad-vidstezhennyam-rezultatyvnosti-vlasnyh-regulyuvan-prozoristyu-regulyatornoyi-diyalnosti/
17 жовтня на запрошення Херсонського центру розвитку місцевого самоврядування завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі Елла Романенко провела методичний семінар-нараду з представниками ОТГ Херсонської області.
Основними питаннями, що були розглянуті в ході навчання, стали алгоритм і методика проведення відстеження результативності діючих на місцях рішень, що регулюють діяльність бізнесу, а також оприлюднення наборів відкритих регуляторних даних.
Адже, як показав моніторинг регуляторної діяльності місцевих рад області, проведений Сектором ДРС у вересні, саме ці процедури викликають найбільшу кількість запитань і мають наднизький рівень їх реалізації відповідно до законодавства.
Під час заходу представники ОТГ отримали алгоритм проведення заходів, спрямованих на оцінку стану впровадження регуляторних актів та досягнення цими актами цілей, задекларованих при їх прийнятті, відповідно до Методики відстеження результативності регуляторного акта, затвердженої постановою КМУ від 11.03.2004 № 308.
Крім того, покроково розібрали оформлення звіту, що готується за результатами заходів з відстеження результативності регуляторних актів, та зрозуміли, що такий звіт є не бюрократичною вимогою, а дієвим механізмом формування сприятливого бізнес-клімату і підставою для перегляду застарілих і неефективних регулювань.
Представницею ДРСУ разом з посадовими особами ОТГ ще раз було опрацьовано алгоритм здійснення регуляторної діяльності, оприлюднення на офіційному сайті та Єдиному державному веб-порталі відкритих даних інформації, передбаченої Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та постановою КМУ від 21.10.2015 № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», а також, проведено практичну роботу із створення наборів відкритих регуляторних даних за допомогою сервісу OpenDataПублікатор.
В ході навчання його учасники, окрім традиційного алгоритму здійснення регуляторної діяльності на місцевому рівні, отримали системне розуміння важливості перегляду діючих регуляторних актів і подальшої їх заміни якісними регулюваннями, що мають безумовно відповідати діючому законодавству і принципам державної регуляторної політики.
Також, Елла Романенко звернула увагу учасників заходу на те, що порушення процедури розробки, оприлюднення, прийняття місцевих регулювань є приводом для оскарження таких рішень у судовому порядку.