На Хмельниччині обласна рада ухвалила програму соціально-економічного розвитку

24.12.2016

dsc_0112-1Днями завідувач Сектору ДРС у Хмельницькій області Діна Трачук взяла участь у засіданні дев’ятої сесії Хмельницької обласної ради.

Поряд з іншим, обласні депутати підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо недопущення скасування мораторію на експорт необробленої деревини. За це рішення проголосувала більшість.

Депутати також ухвалили обласний бюджет на 2017 рік та програму соціально-економічного розвитку області.

Висловили депутати й занепокоєння ситуацією, що склалася в області у галузі надрокористування та звернулися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з проханням внести зміни до законодавчих актів у цій сфері.

У зверненні йдеться, що сьогодні мінерально-сировинні ресурси є одним з найважливіших бюджетоутворюючих та капіталоємних активів економіки держави. Видобуток, переробка, використання та експорт мінеральної сировини є не лише першоосновою економіки держави, але й підґрунтям для поступового розвитку як окремих територій, так і держави в цілому.

Враховуючи зазначене, вимагають захисту інтересів підприємств надрокористувачів з врегулювання питань рентних відносин та дозвільної системи у надрокористуванні шляхом внесення змін до окремих нормативно-правових актів.

«Так, негайного юридичного закріплення потребує норма щодо можливості надання суб’єкту господарювання спеціального дозволу на користування надрами без участі в аукціонах, за умови, що він є виробником, власником (орендарем) цілісного майнового комплексу (побудованого чи реконструйованого) або земельної ділянки, яка в перспективі може використовуватися для користування надрами. Також необхідно удосконалити земельне законодавство задля вирішення питання щодо отримання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для потреб надрокористування, зокрема: спростити механізм одержання земельних ділянок; передбачити можливість відповідних органів влади, у чітко визначених випадках, приймати рішення з відчуження земельної ділянки, наданої раніше для сільськогосподарських потреб, та надання її для розміщення та обслуговування об’єктів, пов’язаних із користування надрами»,- вважають обласні обранці.