Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/ivano-frankivska-oblast/predstavnyky-malogo-ta-serednogo-biznesu-ivano-frankivshhyny-ne-zadovoleni-stanom-sprav-na-rynku-elektrychnoyi-energiyi-ta-gazu/

Представники малого та середнього бізнесу Івано-Франківщини не задоволені станом справ на ринку електричної енергії та газу

27.05.2019

фото1В Івано-Франківську відбулося чергове засідання ради громадського об’єднання «Ділові люди Прикарпаття», до складу якого здебільшого входять місцеві промисловці та підприємці.

Цього разу члени громадської ради разом з представниками Сектору Державної регуляторної служби в Івано-Франківській області, серед іншого, обговорили ситуацію, що склалася на ринку споживання електроенергії в області. За словами очільника ради – підприємця Василя Гродюка болючим для місцевого бізнесу є той факт, що в «депресивному» регіоні, яким є Івано-Франківська область, ціни на енергоносії в рази вищі від експортних поставок, зокрема тарифи на розподіл електричної енергії на 60 % більші ніж в деяких промислових регіонах України, що не дозволяє конкурувати з ними та розвиватись.

Доля бізнесу залежить від собівартісних витрат. Ціни на продукцію зростають, якщо велика собівартість її виготовлення, за що в результаті платить кінцевий споживач – пересічний покупець продукції. Вказано, що вартість одного кіловата енергії більше трьох гривень не витримує ніяких норм і заганяє місцевий бізнес в глухий кут.

Від запрошеного представника компанії, котра постачає електричну енергію споживачам міста Івано-Франківська та Івано-Франківської області – ТОВ «Прикарпатенерготрейд», місцеві підприємці хотіли дізнатись детальну схему доступу електроенергії до споживача та отримати роз’яснення щодо складових тарифу на електроенергію.

фото2Захищаючи корпоративні інтереси, представник ТОВ «Прикарпатенерготрейд» зазначила, що створена у 2018 році на виконання вимог Закону України «Про ринок електричної енергії» електропостачальна компанія ТОВ «Прикарпатенерготрейд» – постачальник універсальних послуг для побутових та малих непобутових споживачів, постачальник електричної електроенергії для інших споживачів, провадить свою діяльність в межах вказаного закону та здійснює постачання електричної енергії у порядку, визначеному Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (ПРРЕЕ), на умовах договору про постачання електричної енергії постачальником універсальної послуги, який розроблений на основі Типового договору, затвердженого ПРРЕЕ. Ціни на послуги формуються відповідно до методики (порядку), затвердженої регулятором (НКРЕКП), та включають, зокрема, ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальної послуги, ціни (тарифи) на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу відповідно до укладених договорів про надання відповідних послуг.

Однак, члени громадського об’єднання вважаючи, що сучасне законодавство дозволяє енергетичним компаніям зловживати своїм монопольним становищем на ринку, вирішили підготувати звернення до найвищих посадових осіб нашої держави з обгрунтованими пропозиціями щодо встановлення єдиних тарифів на електроенергію та проханням вплинути на цей процес.

Не менш важливим стало обговорення питання що стосується газового ринку. Оскільки до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 17 травня 2019 року № 750, в існуванні якої відводиться роль ДРС, окремі категорії споживачів природнього газу, які цією постановою звільняються від обов’язку встановлювати на своїх комерційних вузлах обліку природнього газу пристрої дистанційної передачі даних, вже були відключені від постачання газу (загалом, близько двох тисяч споживачів) – місцевих підприємців зацікавили подальші дії газового постачальника та можливість компенсації понесених ними витрат в результаті такого відключення.

За словами технічного директора регіональної газової компанії «Івано-Франківськгаз», постачання природного газу відповідним категоріям споживачів буде відновлено за рахунок цього акціонерного товариства. Однак, витрати понесені підприємствами в результаті відключення природнього газу через відсутність на їхніх комерційних вузлах пристроїв дистанційної передачі даних, не будуть компенсовані, оскільки на момент такого відключення ці дії були законними.

Підприємці та промисловці також скаржаться на якість енергоносіїв вказуючи, що калорійність природного газу, який постачається споживачам не відповідає потрібним стандартам, що постає актуальною проблемою, оскільки їм доводиться сплачувати за повітря.

Разом з тим, не обійшлось на засіданні і без позитивних моментів, які стосуються можливості використання суб’єктами господарювання смартфонів у якості касових апаратів за допомогою спеціального програмного забезпеченням.

Оскільки, для представників малого бізнесу буде простіше встановити дане програмне забезпечення на гаджети і не займатися обслуговуванням класичних касових апаратів, вони з радістю прийняли появу такої альтернативи.

Натисніть для друку