Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/kirovogradska-oblast/na-kirovogradshhyni-proanalizuvaly-planuvannya-regulyatornoyi-diyalnosti/

На Кіровоградщині проаналізували планування регуляторної діяльності

13.02.2020

83b5f1c0Громадяни мають право на залучення до розробки та обговорення нормативно-правових актів, що мають ознаки регуляторних, і затверджуються по визначеній законодавством процедурі. Реалізація прав громадськості на участь у здійсненні органами влади регуляторної політики забезпечується принципами передбачуваності, прозорості та врахування громадської думки.

Тому важливо, щоб регуляторні органи, якими, у тому числі є органи місцевого самоврядування, дотримувалися  вимог законодавства щодо планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів та оприлюднення таких планів у спосіб і терміни, встановлені законом.

Сектором Державної регуляторної служби у Кіровоградській області проведено моніторинг офіційних сайтів місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (області, районів, міст, селищ та об’єднаних територіальних громад) регіону на предмет затвердження та опублікування планів регуляторної діяльності на 2020 рік.

Кіровоградською обласною державною адміністрацією планується у 2020 році прийняти 2 регуляторних акта – розпоряджень Голови ОДА з питань встановлення тарифів на медичні послуги. План затверджено 13 грудня 2019 року та розміщено на офіційному сайті в розділі «Регуляторна політика».

З 21 районної державної адміністрації запланувала діяльність з прийняття регуляторних актів лише Олександрійська РДА (1 регуляторний акт з питань проведення конкурсу з перевезення пасажирів на внутрішньорайонних маршрутах). Ще 11 РДА визначили, що у 2020 році не будуть регулювати підприємницьку діяльність (Вільшанська, Голованівська, Знам’янська, Маловисківська, Новоархангельська, Новоукраїнська, Олександрівська, Петрівська, Світловодська, Долинська, Устинівська). Інші 9 районних адміністрацій не розмістили інформацію з планування регуляторної діяльності на своїх сайтах.

З обласних, районних, міських, селищних та сільських об’єднаних територіальних громад органів місцевого самоврядування тільки 23 розмістили плани регуляторної діяльності на своїх офіційних веб-сайтах.

Серед них Кіровоградська обласна рада, яка планує у поточному році затвердити два регуляторних акти (рішення обласної ради від 10.12.2019 № 723).

З 21 районної ради станом на 01 лютого 2020 року лише 3 ради запланували свою діяльність та розмістили плани регуляторної діяльності на своїх офіційних сайтах (Долинська, Олександрійська, Петрівська).

Тільки 8 міських рад опублікували свої рішення щодо за планових регулювань підприємницької діяльності. З 4 міст обласного значення не планують приймати регуляторні акти у 2020 році виконавчі комітети Міської ради міста Кропивницького та Світловодської міської ради. Натомість Міською радою міста Кропивницького планується прийняти 3 рішення, що мають ознаки регуляторних, Світловодською міською радою – 18.

У містах Знам’янка та Олександрія регулювати підприємницьку діяльність будуть і виконавчі комітети (заплановано прийняти 4 та 6 рішень відповідно), і міські ради (2 та 1 рішення відповідно).

Також виконали вимоги закону Бобринецька (ОТГ), Долинська, Маловисківська (ОТГ), Новоукраїнська (ОТГ) міські ради.

Низький рівень планування та оприлюднення такої інформації в ЗМІ показали селищні ради та сільські ради об’єднаних територіальних громад. Лише 6 селищних (Добровеличківська ОТГ, Компаніївська ОТГ, Олександрівська, Смолінська ОТГ, Новопразька ОТГ, Приютівська ОТГ) та 5 сільських рад ОТГ (Великосеверинівська, Ганнівська, Дмитрівська, Попельнастівська, Соколівська) дотрималися вимог статей 7 і 32 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

В процесі моніторингу також виявлено, що розділ «Регуляторна політика» («Регуляторна діяльність») наявний та має інформацію тільки на офіційних веб-сайтах 31 органу місцевого самоврядування, а саме: Кііровоградської обласної ради; 7 районних рад; 10 міських рад; 8 селищних рад (в тому числі ОТГ), 5 сільських рад ОТГ.

На офіційних сайтах інших органів місцевого самоврядування такі розділи або відсутні, або не мають наповнення.

Проведена робота дозволила працівникам ДРС виявити основні недоліки щодо реалізації органами місцевого самоврядування принципів державної регуляторної політики, зокрема передбачуваності, прозорості та врахування громадської думки, та запланувати ряд заходів, спрямованих на забезпечення опублікування відкритих регуляторних даних органами місцевого самоврядування, підвищення рівня знань посадових осіб, структурування сторінки «Регуляторна політика» на офіційних веб-сайтах органів влади.

Натисніть для друку