Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/kirovogradska-oblast/na-kirovogradshhyni-u-2019-rotsi-rozrobnykam-regulyatornyh-aktiv-nadaly-ponad-300-konsultatsij-zavdyaky-navchannyu-yakist-dokumentiv-pokrashhylas/

На Кіровоградщині у 2019 році розробникам регуляторних актів надали понад 300 консультацій. Завдяки навчанню якість документів покращилась

14.02.2020

191011142355214a3574373iОсновними завданнями Державної регуляторної служби України є реалізація державної регуляторної політики, політики з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності. З метою виконання завдань ДРС, забезпечення їх реалізації на рівні місцевих громад працівниками Сектору в 2019 році проведено ряд заходів методологічного та інформаційного спрямування для працівників органів місцевого самоврядування та представників громадськості Кіровоградської області.

З питань державної регуляторної політики проведено 14 навчальних заходів методологічного спрямування, у тому числі дводенний тематичний семінар «Актуальні питання державної регуляторної політики», семінари для об’єднаних територіальних громад Кіровоградської області, а також Кропивницького, Знам’янського та Петрівського районів.

Постійно проводяться робочі наради та зустрічі з посадовими особами органів місцевого самоврядування з метою надання методологічної допомоги при підготовці проектів регуляторних актів та врахуванні пропозицій ДРС до таких проектів. За 2016-2019 рік проведено 63 семінари в районах Кіровоградської області з питань реалізації державної регуляторної політики. У 2019 році працівниками Сектору надано більше 300 консультацій, у тому числі 142 з питань підготовки аналізів регуляторного впливу та Тесту малого підприємництва. Це призвело до значного покращення у 2019 році якості підготовки проектів регуляторних актів та аналітичних документів до них.

Також під час кожного заходу методологічного спрямування з питань державної регуляторної політики до присутніх доводиться інформація про необхідність оприлюднення відкритих регуляторних даних, онлайн-сервіси формування стандартизованих наборів регуляторних відкритих даних та методичні рекомендації щодо їх заповнення. У 2019 році проведено 7 семінарів обласного та районного рівня, 7 робочих нарад на яких розглянуті ці питання.

Для представників громадських об’єднань підприємців, контролюючих органів, суб’єктів господарювання з метою попередження порушень законодавства органами державного нагляду (контролю), дозвільними органами та органами ліцензування в умовах закінчення мораторію на перевірки підготовлено відповідні методологічні матеріали, які презентовано на заходах обласного та місцевого рівня з питань здійснення заходів державного нагляду (контролю), у тому числі засіданні Регіональної ради підприємців Кіровоградської області, семінарі для підприємців області «Як захистити бізнес від контролюючих органів та рейдерських атак», обласному круглому столі «Державний нагляд у сфері господарської діяльності: виклики та ризики для бізнесу».

Працівниками Сектору протягом року проведено 4 перевірки додержання органами державного нагляду (контролю), дозвільними органами законодавства у відповідних сферах, а саме: позапланова перевірка Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області та планові перевірки головних управлінь Держпродспоживслужби в Херсонській і Кіровоградських областях щодо дотримання вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»; планова перевірка додержання виконавчим комітетом Одеської міської ради вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру; планова перевірка додержання Кіровоградською обласною державною адміністрацією вимог законодавства у сфері ліцензування. З результатами перевірок можна ознайомитися на нашому сайті в розділі «Державний нагляд (контроль)».

Робота щодо покращення бізнес-середовища на регіональному рівні продовжується і в 2020 році. Вже проведено навчання за спеціальною дводенною короткостроковою програмою «Актуальні питання державної регуляторної політики» для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Протягом року буде проведено ще не менше 9-ти навчальних заходів методологічного спрямування для органів місцевого самоврядування з питань державної регуляторної політики, не менше 3-х інформаційних заходів для розпорядників інформації (місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування) щодо оприлюднення регуляторних відкритих даних (про розроблені стандартизовані набори регуляторних відкритих даних та методичні рекомендації щодо їх заповнення), а також моніторинги офіційних сайтів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з метою виявлення регуляторних актів, які прийняті з порушенням вимог регуляторного законодавства, та прийняття відповідних заходів реагування. 

Натисніть для друку