Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/kirovogradska-oblast/posadovym-osobam-organiv-mistsevogo-samovryaduvannya-kirovogradshhyny-rozpovily-pro-aktualni-pytannya-derzhavnoyi-regulyatornoyi-polityky/
28-29 січня фахівці Сектору Державної регуляторної служби у Кіровоградській області Наталія Оніщенко та Оксана Ратушна на базі Державного навчального закладу Кіровоградської обласної державної адміністрації «Центру підготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій» провели дводенний тематичний семінар «Актуальні питання державної регуляторної політики» для посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Перший навчальний день було присвячено питанням підготовки, розгляду та прийняття органами місцевого самоврядування регуляторних актів; ознайомленням з європейським досвідом регуляторної діяльності; реалізації принципів державної регуляторної політики в процесі розробки та прийняття регуляторного акта; підготовки аналізів регуляторного впливу та Тесту малого підприємництва.
Практичному написанню аналітичних документів при підготовці проектів регуляторних актів слухачі навчалися на прикладах. Робота в групах дозволила не тільки самостійно підготувати проекти регуляторних актів та аналізи регуляторного впливу до них, а й обмінятися думками та напрацюваннями з різних сфер регулювання підприємницької діяльності. Чотири групи слухачів працювали над проектами рішень місцевих рад з питань управління комунальним майном, розміщення реклами в межах населених пунктів, розміщення тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів, а також щодо обмеження продажу алкогольних, слабоалькогольних напоїв у нічний час.
Кожною з груп визначено регуляторні норми в проекті рішень, описано проблеми та альтернативи їх вирішення, розраховано витрати та вигоди держави, населення та суб’єктів господарювання, у тому числі і малого бізнесу, запропоновано показники результативності, компенсаторні механізми для зниження навантаження на підприємців.
Під час практичної роботи слухачі переконалися, що регуляції, запропоновані для вирішення проблем, потребують числових розрахунків та врахування думки стейкхолдерів.
Другий день роботи було присвячено питанням відстеження результативності діючих регуляторних актів та дерегуляції на місцевому рівні. Осадові особи органів місцевого самоврядування на прикладі двох місцевих рад здійснили інвентаризацію діючих рішень органів місцевого самоврядування та провели аналіз діючих владних регулювань на предмет додержання принципів державної регуляторної політики при їх впроваджені та застосуванні.
До відома слухачів також доведено інформацію про необхідність висвітлення регуляторної діяльності в ЗМІ та мережі Інтернет, розміщення інформації на єдиному державному веб-порталі відкритих даних.
Присутнім презентовано проект «Регуляторна мапа України» та онлайн-сервіс для створення стандартизованих наборів даних від зазначеного проекту. Оприлюднення наборів регуляторних відкритих даних дозволить забезпечити ефективний обмін інформацією про регуляторну діяльність між розпорядниками та користувачами даних.
Учасники семінару отримали відповідні сертифікати.