В м. Кропивницькому відбувся «Марафон можливостей для бізнесу»

29.11.2017

foto-2-1Під такою назвою 28 листопада 2017 року в  м. Кропивницькому проведено галузеву сесію муніципального інвестиційного форуму «TIMЕ to INVEST», організатором якого виступили міська рада у співпраці із обласним відділенням Українського союзу промисловців та підприємців та Громадським об’єднанням «Спілка підприємців Кіровоградської області».

Захід відвідали більше 100 суб’єктів господарювання, представників громадських об’єднань підприємців, навчальних закладів, влади. Завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Кіровоградській області Наталія Оніщенко також взяла участь у  галузевій сесії.

Учасникiв форуму привiтали очільники Кiровоградської ОДА, міської ради міста Кропивницький, громадських об’єднань підприємців.

foto-8В рамках дискусійної платформи «Роль пiдприємництвa у розвитку територiй» присутні обговорили питання партнерства бізнесу і влади заради громади, у тому числі в процесі прийняття владних рішень, інноваційної системи муніципального управління розвитком малого підприємництва, соціальної відповідальності бізнесу, регіональні пріоритети та євроінтеграційні виклики для малого та середнього бізнесу.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка, результатом співпраці влади та бізнесу є успішна робота підприємств реального сектору економіки, підвищення доходів громадян, що підтверджується збільшенням надходжень до бюджетів усіх рівнів в області на 31,8 % у порівнянні з відповідним період минулого року (майже 7,6 млрд. грн.), освоєнням 4,5 млрд. грн. капітальних інвестицій (на 16 % більше ніж у відповідному періоді 2016 року), поліпшення стану дорожньої та соціальної інфраструктури, як важливого фактору інвестиційної привабливості.

Серед іншого, було презентовано регіональний варіант рейтингу Doing Business, підготовлений Офісом ефективного регулювання (BRDO) та Спілкою українських підприємців, відповідно до якого Кіровоградська область разом з Івано-Франківською областю посіла третє місце за легкістю ведення бізнесу в Україні.

Основними напрямками оцінювання були:

сплата місцевих податків;

реєстрація підприємств;

отримання дозволів на будівництво;

оформлення земельних ділянок під об’єкти нерухомості;

приєднання до електромереж.

В процесі проведення  практичної платформи представники мiжнaродних фiнaнсових оргaнiзaцiй тa фондiв, iнвестицiйних компaнiй, бaнкiвських устaнов презентували інструменти фiнaнсової тa технiчної пiдтримки мaлого тa середнього бiзнесу.

Присутнім розповіли про бізнес-план, як фактор успішної підприємницької діяльності, бізнес-освіту для дорослих, яка є інструментом розвитку підприємництва, різноманітні програми фінансової та інформаційної підтримки суб’єктів господарювання.

Враховуючи існуючий дефіцит підготовлених кадрів у сфері підприємництва (особливо робочих спеціальностей), цікавість роботодавців області викликали питання дуальної системи освіти, пілотні проекти впровадження якої реалізуються на базі державного навчального закладу «Кіровоградське вище професійне технічне училище №4» разом з провідними промисловими підприємствами області.

Підготовка молодих фахівців одразу двома закладами – навчальним закладом  та підприємством – дозволить молоді отримати як теоретичні, так і практичні навики в обраній спеціальності, а підприємствам – забезпечити себе спеціалістами з сучасними знаннями та навичками.