Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/kyyivska-oblast/na-kyyivshhyni-vidbulosya-chergove-zasidannya-robochoyi-grupy-po-rozrobtsi-proektu-strategiyi-rozvytku-malogo-ta-serednogo-pidpryyemnytstva-kyyivskoyi-oblasti-2020-roku/
14 листопада відбулось третє виїзне засідання робочої групи з розроблення проекту Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Київської області до 2020 року, до складу якої входить завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Київській області Оксана Круліковська.
На засіданні була представлена презентація проекту Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Київської області до 2020 року, в якому вже враховані майже всі пропозиції членів робочої групи та незабаром відбудеться публічна презентація документу.
Метою розробки такої Стратегії є налагодження ефективного діалогу бізнесу та влади та покращення регуляторного середовища. Передусім йдеться про створення системи «розумного регулювання», яка передбачає відміну неефективних регуляцій та запровадження нових, які базуватимуться на інтересах бізнесу та суспільства.
Пропонується перегляд (інвентаризація) регуляторних актів місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування у сфері регулювання господарської діяльності на предмет їх впливу на бізнес та відповідності чинному законодавству. Формування переліку (визначення) регуляторних актів, які чинять негативний вплив на бізнес та/або не відповідають (суперечать) чинному законодавству.
Крім того, до нових практик регулювання, які враховують інтереси малого та середнього бізнесу передусім слід віднести М-тест, який є вітчизняним аналогом європейського SME-тесту. Після набуття в 2016 році чинності змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта», М-тест офіційно став частиною оцінки впливу регуляторних актів на суб’єкти малого підприємництва. Застосування М-тесту поряд з іншими інструментами оцінки регуляторного впливу повинно відбуватися із залученням максимально широкого кола представників бізнесу та інших зацікавлених сторін.
Тому, передбачається удосконалення системи інформування громадян про хід підготовки регуляторних актів, а також про проведення консультацій з громадськістю в рамках проведення М-тесту всіма суб’єктами владних повноважень.
Окрім засідання члени робочої групи відвідали новостворений Центр розвитку підприємництва на базі Білоцерківського міськрайонного центру зайнятості, в якому познайомилися з філософією, ідеєю та концепцією діяльності Центру розвитку підприємництва, його завданнями, принципами функціонування середовища підтримки підприємців, переваги тощо. Також оглянули матеріально-технічне оснащення, методичне наповнення та інформаційне забезпечення Центру.
Всім бажаючим на безоплатній основі будуть надаватися послуги з професійної орієнтації – тематичні семінари і тренінги, консультації щодо особливостей започаткування власної справи, тестування на предмет успішності в сфері підприємництва (краш-тест, або перевірка бізнес-плану на реалістичність), консультації вузькопрофільних фахівців, наприклад, у сфері податків чи фандрейзингу, майстер-класи і тренінги від успішних підприємців (менторів); послуги з підбору і конкурентного відбору персоналу тощо. Здобувати необхідні знання з основ підприємництва можна буде як на етапі започаткування, так і ведення власної справи.
Центр є результатом співпраці на шляху до вдосконалення та розвитку підприємницької галузі Білої Церкви, на обліку в якій перебуває майже 16 тис. підприємців, і частка доходів до місцевого бюджету від сплати ними єдиного податку становить 17%, що перевищує показники 2016 року.