Підприємцям міста Києва розповіли про механізми захисту їх прав при проведенні перевірок

13.11.2019

1112 листопада представник Сектору ДРС у м. Києві Надія Сташенко провела робочу зустріч з підприємцями міста Києва, які звернулися з питанням пояснити у чрму полягає реформа державного нагляду та контролю та як відбуватимуться перевірки.

Надія Сташенко розповіла представникам бізнесу про правові та організаційні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності та ознайомила їх із ключовим змінами системи державного нагляду (контролю), а саме про розширення прав бізнесу щодо не допуску до перевірок та підвищенням відповідальності посадових осіб органів державного нагляду (контролю).

Вона роз’яснила позицію Державної регуляторної служби України щодо неможливості проведення контролюючими органами планових та позапланових перевірок за умові відсутності затверджених уніфікованих форм актів відповідно до Методики розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду(контролю), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 р. № 342.

Крім того, звернула увагу підприємців на тому, що із скаргами на дії органів державного контролю підприємці можуть звертатись до Державної регуляторної служби України, яку наділено повноваженнями щодо перевірки цих органів та порадила їм користуватись інформацією щодо проведення планових заходів державного нагляду (контролю), яка розміщена на сайті ДРС (https://www.drs.gov.ua/state-supervision-category/plany-perevirok/) або на Інспекційному порталі inspections.gov.ua.

Також представниця ДРС розповіла про спільно розроблений Офісом ефективного регулювання (BRDO) та з Державною регуляторною службою України презентований аналітичний модуль (https://inspections.gov.ua/dashboard/#/), який акумулює всю доступну інформацію про перевірки і систематизує дані за допомогою спеціальних фільтрів. Запропонований онлайн-інструмент є корисним як для представників бізнесу і громадськості, так і для самих контролюючих органів, який має на меті посилити громадський контроль та попередити корупційні ризики в інспекційній сфері.

На завершення заходу, наголосила на важливості взаємодії бізнесу із громадськими об’єднаннями підприємців та бізнес – асоціаціями стосовно захисту своїх прав під час перевірок та з метою підвищення рівня законодавчої обізнаності.