На Черкащині працюють над регулюванням у сфері оренди комунального майна

02.11.2020

pexels-photo-3740170Завідувач Сектору ДРС у Черкаській області Олена Шухтіна провела низку тренінгів для фахівців управління економічного розвитку виконавчого комітету Смілянської міської ради з питань розробки регулювань у сфері оренди комунального майна.

З 01 лютого 2020 року введено в дію Закон України «Про оренду державного та комунального майна», яким встановлено принципово новий порядок передачі державного та комунального майна в оренду. Отже, чинні рішення Смілянської міської ради, що регулюють питання передачі майна комунальної форми власності в оренду, потребують приведення у відповідність до вимого діючого законодавства та принципів державної регуляторної політики, у тому числі і Методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між міським бюджетом, орендодавцем та балансоутримувачем, затверджена рішенням міської ради від 09.06.2016 № 19-6/VI.

За інформацією управління економічного розвитку виконавчого комітету Смілянської міської ради кількість чинних договорів оренди об’єктів нерухомості комунальної власності територіальної громади міста Сміла становить 162 одиниці, з них: 48 – із бюджетними  установами; 114 – із суб’єктами господарювання.

Враховуючи зазначене виникла необхідність затвердження нового регуляторного акта – проекту рішення Смілянської міської ради «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за оренду комунального майна міста Сміла».

Під час тренінгів представниця ДРС надала практичні рекомендації щодо підготовки розробником якісного аналізу регуляторного впливу, зокрема, наповнення статистичними даними та показниками для здійснення розрахунку «прямих» та адміністративних витрат на запровадження регулювання, а також розрахунку вартості адміністрування регулювання (бюджетних витрат). При цьому, зауважено на необхідності врахування всіх бізнес-процесів, які потрібно буде забезпечити суб’єктами господарювання для реалізації вимог регулювання. Також, було акцентовано увагу на визначенні показників результативності, які повинні включати обов’язкові прогнозні значення згідно вимог Методики проведення аналізу регуляторного впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження Методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1151.

За результатами заходів представники виконавчого комітету Смілянської міської ради отримали методологічну та практичну допомогу щодо вироблення якісних управлінських рішень та їх прийняття згідно норм чинного законодавства та принципів державної регуляторної політики.