На Миколаївщині розповіли про можливості оскарження регуляторних актів

04.11.2020

Регуляторні акти місцевих органів влади, які встановлюють вимоги до суб’єктів господарювання, регулюють господарську діяльність можуть бути оскаржені до адміністративного суду, а проведені Державною регуляторною службою України експертизи проектів регуляторних актів, діючих регуляторних актів місцевих органів влади, можуть використовуватись суб’єктами господарювання в суді для підтвердження обставин у справі. Про це розповів підприємцям Миколаївщини завідувач Сектору ДРС у Миколаївській області Пройдисвіт Олексій.

2159852Завідувач Сектору повідомив, що регуляторний акт за своїм змістом має нормативно-правовий характер, а тому право його оскаржити мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб’єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт (частина 2 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства (далі – КАС).

Суд може визнати нормативно-правовий акт протиправним (незаконним чи таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили) та нечинним повністю або в окремій його частині (частина 9 ст. 264 КАС).

Водночас, завідувач Сектору повідомив, що суб’єкти господарювання, їх об’єднання, наукові установи та консультативно-дорадчі органи, що представляють інтереси громадян та суб’єктів господарювання мають можливість впливу на прийняття регуляторних актів на етапі їх розробки, шляхом, зокрема:

  • направлення листів до регуляторних органів із зауваженнями і пропозиціями до проектів регуляторних актів із вимогою про вмотивоване пояснення відхилення зауважень і пропозицій, якщо такі відхилення матимуть місце;
  • підготовки аналізів регуляторного впливу проектів регуляторних актів, розроблених регуляторними органами, відстеження результативності регуляторних актів, подання за наслідками цієї діяльності зауважень та пропозицій регуляторним органам;
  • направлення пропозиції і зауваження до проектів регуляторних актів не тільки розробникам цих проектів, а й до уповноваженого органу що реалізує державну регуляторну політику, яким є Державна регуляторна служба України. Ці документи також можуть слугувати підтвердженням обставин справи в суді.

Нагадуємо, що з роз’ясненням ДРС про права громадськості у здійсненні регуляторної діяльності можна ознайомитись на офіційному веб-сайті ДРС за посиланням: https://bit.ly/329hLDO