Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/na-sumshhyni-rozglyanuly-pytannya-otrymannya-litsenziyi-na-medychnyj-kabinet/
Днями завідувач Сектору ДРС у Сумській області Богдана Юсупова на звернення представника Роменського фахового коледжу Сумського національного аграрного університету обговорили питання отримання ліцензії на медичний кабінет в коледжі.
Так, забезпечення медичною допомогою працівників підприємств, установ, організацій, вихованців (учнів, студентів) загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, відповідно до п. 18 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою КМУ від 02.03.2016 № 285, здійснюється шляхом, зокрема: або отримання такими підприємствами, установами, організаціями та закладами ліцензії та відкриття на підставі їх розпорядчого документа медичного кабінету без утворення закладу охорони здоров’я, що діятиме відповідно до положення про такий кабінет; або відкриття на таких підприємствах, в установах, організаціях та закладах медичних кабінетів фізичними особами – підприємцями, які провадять медичну практику на підставі ліцензії; та інше.
Таким чином, завідувач Сектору повідомила, що для функціонування медичного кабінету в коледжі, метою якого є медичне обслуговування учасників освітнього процесу, потрібно отримати ліцензію на медичну практику.
Органом ліцензування медичної практики є Міністерство охорони здоров’я України.
Згідно із вище зазначеними Ліцензійними умовами для отримання ліцензії на медичну практику до органу ліцензування подаються документи:
заява про отримання ліцензії;
відомості про стан матеріально-технічної бази та наявність персоналу;
опис документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії.
Завідувач Сектору зазначила, що відповідно до п. 8 ст. 13 Закону про ліцензування видів господарської діяльності (далі – Закон), строк прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії або про відмову в її видачі становить 10 робочих днів з дня одержання органом ліцензування заяви про отримання ліцензії.
Рішення органу ліцензування набирає чинності та оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу ліцензування наступного робочого дня після його прийняття (п. 9 ст. 13 та п. 5 ст. 21 Закону).
За видачу ліцензії справляється разова плата в розмірі одного прожиткового мінімуму, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що діє на день прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії (ч. 1 ст. 14 Закону).
Реквізити рахунку для внесення плати за видачу ліцензії зазначаються органом ліцензування у рішенні про видачу ліцензії (ч. 10 ст. 13 Закону).
Ліцензія видається на необмежений строк (ч. 12 ст. 13 Закону).
Органу ліцензування забороняється вимагати від суб’єктів господарювання внесення плати за видачу ліцензії до прийняття рішення про її видачу (ч. 4 ст. 14 Закону).
Нагадуємо, що здобувачі ліцензії, ліцензіати мають право скаржитись на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення законодавства у сфері ліцензування до Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування, що є постійно діючим колегіальним органом при Державній регуляторній службі України. Зразок скарги розміщено на сайті ДРС за посиланням: