Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/poltavska-oblast/na-poltavshhyni-obgovoryly-novovvedennya-zakonodavstva/
6 березня завідувач Сектору Державної регуляторної служби України у Полтавській області Олег Моргун зустрівся з Головою правління громадської організації «Полтавський регіональний центр інвестицій та розвитку» Дмитром Лєтою.
У ході зустрічі обговорювалося питання виконання вимог законів України від 03.11.2016 № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та від 03.11.2016 № 1726-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», які направлені на суттєве підвищення ефективності системи державного нагляду (контролю), зменшення зловживань посадових осіб органів державного нагляду та підвищення захищеності суб’єктів господарювання. Завідувачем Сектору ДРС у Полтавській області доведено до відома голови правління громадської організації основні нововведення цих Законів. Окреслено повноваження Державної регуляторної служби України в частині реалізації державної політики у сфері державного нагляду та контролю. Роз’яснено зміст та вимоги спільного наказу Мінекономрозвитку України та ДРС від 20.01.2017 № 56/5 «Про затвердження форми та Порядку надання погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав», а також склад Ради з питань державного нагляду (контролю), який затверджено наказом від 28.02.2017 № 25 Державної регуляторної служби України. Окремим блоком питань було обговорення специфіки використання Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1151. Завідувачем Сектору роз’яснено, що розробники у обов’язковому порядку зобов’язані порахувати витрати бізнесу на виконання їх рішень та довести необхідність нового регулювання. Зазначено важливість проведення консультацій з громадськими організаціями, асоціаціями та об’єднаннями підприємців, які можуть відбуватися у вигляді «круглих столів», нарад, робочих зустрічей або опитувань, для отримання інформації щодо конкретного впливу регуляції на бізнес середовище. На практичних прикладах доведено ефективність нової Методики проведення аналізу впливу як рішень органів місцевого самоврядування, так і розпоряджень місцевих органів виконавчої влади.
За результатами обговорення Головою правління громадської організації «Полтавський регіональний центр інвестицій та розвитку» заплановано вищезгадану інформацію доводити до відома суб’єктів господарської діяльності регіону та організувати подальшу співпрацю з цього напрямку з Сектором Державної регуляторної служби України у Полтавській області.