Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/poltavska-oblast/na-poltavshhyni-obgovoryly-problemni-pytannya-yaki-vynykayut-u-biznesu-pid-chas-otrymannya-dokumentiv-dozvilnogo-harakteru-cherez-tsentry-nadannya-administratyvnyh-poslug/
22 липня завідувач Сектору ДРС у Полтавській області Олег Моргун спільно з фахівцями Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації обговорили результати моніторингу проблемних питань та ситуацій, які виникають у суб’єктів господарювання під час отримання документів дозвільного характеру через центри надання адміністративних послуг.
За результатами моніторингу зафіксовано проблематику організації у Полтавському регіоні виконання вимог Закону України від 23 травня 2017 року № 2059-VIII «Про оцінку впливу на довкілля».
Пунктом 37 Статті 17 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2059 внесено зміни у пункт 4 Переліку дозвільних документів, затвердженого Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», як наслідок, видача Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації висновків з оцінки впливу на довкілля повинна відбуватися у рамках функціонування відповідних центрів надання адміністративних послуг.
Разом з цим, постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 1026 затверджено Порядок передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля. Пунктами 4, 6 та 7 даної постанови визначено механізм передачі суб’єктом господарювання особисто або в письмовій формі уповноваженому територіальному органу відповідного пакету документів.
За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації, видача висновків з оцінки впливу на довкілля здійснюється відповідно до вимог постанови № 1026, тобто дозвільна процедура відбувається поза рамками функціонування Центру надання адміністративних послуг Полтавської міської ради, що не відповідає вимогам пункту 37 Статті 17 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», а також законам України «Про адміністративні послуги», «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» та «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
Слід зазначити, що здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності для переважної більшості суб’єктів господарювання. Ведення господарської діяльності без висновку з оцінки впливу на довкілля дозволяє уповноваженим державним органам подавати позов до суду стосовно прийняття рішення про тимчасову заборону (зупинення) або припинення діяльності підприємства.
Крім того, з травня поточного року триває процес реорганізації Міністерства енергетики та захисту довкілля України у Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, який фактично заблокував виконання делегованих державою повноважень, зокрема і питання видачі суб’єктам господарювання документів дозвільного характеру.
Інформацію про проведений захід було надіслано Департаменту ліцензування та дозвільної системи Державної регуляторної служби України задля узагальнення практики застосування законодавства з питань дозвільної системи, а також формування офіційної позиції з порушеного під час зустрічі питання.