На Полтавщині працювали над проектом рішення про затвердження ставок орендної плати за землю на 2020 рік в населених пунктах Недогарківської сільської ради

07.05.2019

Общество-и-бизнес-17 травня у приміщенні Сектору ДРС у Полтавській області фахівці Державної регуляторної служби України провели консультування працівників Недогарківської об’єднаної територіальної громади Кременчуцького району Полтавської області з питання забезпечення реалізації вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», зокрема доцільності прийняття сесією сільської ради рішення «Про затвердження ставок орендної плати за землю на 2020 рік в населених пунктах Недогарківської сільської ради».

Під час зустрічі фахівцям Недогарківської ОТГ роз’яснено норми статті 93 Земельного кодексу України, статті 792 Цивільного кодексу України, Закону України «Про оренду землі», вимоги підпункту 14.1.147 та статті 288 Податкового кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220 «Про затвердження Типового договору оренди землі» та від 13.12.2006 № 1724 «Деякі питання оренди земель».

Підсумовуючи проаналізовану законодавчу базу, завідувач Сектору ДРС Олег Моргун повідомив, що на сьогоднішній день чинним законодавством України не передбачено можливості та/або необхідності затвердження органами місцевого самоврядування фіксованих ставок орендної плати у відсотках від нормативної грошової оцінки землі.

Головний спеціаліст Сектору ДРС Марія Листопад звернула увагу присутніх, що відповідно до вимог статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У ході проведення зустрічі було також проаналізовано існуючі проблеми розвитку об’єднаної територіальної громади, обговорювалося питання участі бізнесу у реалізації вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1151, якою затверджено Методику проведення аналізу впливу регуляторного акту. Олегом Моргуном роз’яснив, що розробники зобов’язані порахувати витрати бізнесу на виконання рішень ОТГ та довести необхідність нового регулювання. Зазначено важливість проведення консультацій з асоціаціями та об’єднаннями підприємців, які можуть відбуватися у вигляді «круглих столів», нарад, робочих зустрічей або опитувань для отримання інформації щодо конкретного впливу регуляції на бізнес середовище.

За результатами заходу працівниками Недогарківської ОТГ Кременчуцького району Полтавської області буде використана у поточній роботі отримана фахова інформація стосовно забезпечення безумовної реалізації вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»