На Полтавщині працювали роз’ясненням щодо впровадження з 1 липня 2019 року ліцензування виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.
7 червня завідувач Сектору ДРС у Полтавській області Олег Моргун разом із представником Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації працювали над питанням впровадження з 1 липня 2019 року ліцензування виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.
У травні поточного року на адреси підприємств усіх форм власності Полтавського регіону почали надходити листи територіальних підрозділів Головного Управління Державної фіскальної служби у Полтавській області стосовно необхідності оформлення відповідних ліцензій, здебільшого на зберігання пального.
Законом України від 23.11.2018 № 2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Закону України від 19.12.2005 № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон № 481).
Відповідно до змін, внесених до статті 15 Закону № 481, на митній території України запроваджується ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлі пальним. Даною статтею Закону № 481 прописано механізм отримання ліцензії, необхідний пакет документів, вартість та термін ліцензії тощо.
Наприклад, відповідно до статті 15 Закону № 481, суб’єкти господарювання повинні отримати ліцензії річною вартістю у розмірі 780 гривень на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.
Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п’ять років.
Враховуючи зазначене, під дію Закону № 481 підпадають переважна більшість суб’єктів великого та середнього підприємництва регіону.
Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:
- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності;
- акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
- дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Розробка даних документів для більшості підприємств нестиме додаткове суттєве фінансове та часове навантаження, що може вплинути на ефективність ведення господарської діяльності.
Завідувач Сектору ДРС у Полтавській області зазначив, що відповідно до змін, які вносяться до статті 18 Закону № 481, тимчасово – до 1 січня 2022 року – суб’єкти господарювання можуть отримувати ліцензію на право виробництва пального, право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта вводу в експлуатацію об’єкта або акта готовності об’єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо об’єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року.
За результатами заходу Сектором ДРС буде підготовлено інформаційне роз’яснення для суб’єктів господарської діяльності, яке у рамках співпраці з Департаментом економічного розвитку Полтавської ОДА буде поширено серед райдержадміністрацій та міських рад області для максимального поширення серед зацікавленого підприємницького загалу.